GENVOYA Film Kaplı Tablet

GENVOYA için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, GENVOYA ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; dozu; istenmeyen etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi GENVOYA Film Kaplı Tablet hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.)

GENVOYA Film Kaplı Tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

GENVOYA Film Kaplı Tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

GENVOYA Film Kaplı Tablet kısa ürün bilgisi

GENVOYA Film Kaplı Tablet kısa ürün bilgisi

GENVOYA da dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz GENVOYA’yı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. GENVOYA ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
GENVOYA’yı size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız hastalığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. Ayrıca GENVOYA’yı bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla devam etmeyi uzattığınız takdirde ilacın sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

 

İlaç Marka İsmi: GENVOYA Film Kaplı Tablet

Endikasyon bilgisi: Elvitegravir (150 mg),  kobisistat (150 mg), emtrisitabin (200 mg) ve tenofovir alafenamid(10 mg) etken maddesini içinde bulunduran GENVOYA Tablet, HIV tedavisinde; antiviral etki.

GENVOYA, hamilelikte B kategorisindedir, emzirme döneminde hekiminize danışmadan kullanmayınız.

GENVOYA sırasıyla Antienfektifler, Sistemik Antiviraller, Direkt Etkili Antiviraller, HIV tedavisi kombinasyonları ve elvitegravir + kobisistat + emtrisitabin + tenofovir alafenamid şeklinde sınıflandırılmış olup, J05AR18 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz GENVOYA, GİLEAD SCİENCES İLAÇ firmasının ürünüdür.

Yorum Yap