GEMİLOKS 320 mg film kaplı tablet

İlaç Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 

  1. İlaç Marka İsmi: GEMİLOKS 320 mg film kaplı tablet.  İlacın etken maddesi florokinolonlar sınıfından (bakteri DNA girazını inhibe eden antibiyotik) Gemifloksasin’dir.
  2. Endikasyon Bilgisi: yetişkinlerde, toplumda kazanılmış zatürre ve sinüs iltihabı, kronik bronşitte kısa süreli ve ani alevlenmeler.
  3. GEMİLOKS, hamilelikte C kategorisindedir ve anne sütüyle bebeğe geçer.
  4. Kontrendikeleri: gemifloksasin alerjisi.
  5. Etkileşimi: antiasitler ve probenesid.
  6. GEMİLOKS yan etkisi: ishal, mide ağrısı, mide bulantısı, baş ağrısı, deri döküntüsü ve baş dönmesi.
  7. GEMİLOKS DOZAJI: Günde 1×1 tablet. Tedavi süresi: 5-7 gündür.
  8. GEMİLOKS da dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. GEMİLOKS ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
  9. GEMİLOKS sırasıyla; Antienfektifler (sistemik), Sistemik antibakteriyeller, Kuinolonlar, Fluorokuinolonlar ve Fluorokuinolonlar ve gemifloksasin olarak sınıflandırılmış şekilde, J01MA15 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz bu ilacın üretimini : Bilim İlaç Sanayi yapar, ruhsatı da aynı şirkete aittir. Kullanım talimatı ve GEMİLOKS ‘a ait kısa bilgi pdf belgeleri (ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce bilinmesi gerekenler; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı;  ilaç etkileşimi, kontrendikeleri; saklama koşulları; uygulama biçimi; dozaj bilgileri; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler) aşağıdadır.

 

GEMİLOKS kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

GEMİLOKS kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

GEMİLOKS kısa ürün bilgisi

GEMİLOKS kısa ürün bilgisi

Ruhsatı: BİLİM İLAÇ SAN. ve TİC. A.Ş.
Adres: Kaptanpaşa Mah. Zincirlikuyu Cad. No:184 Beyoğlu-İSTANBUL 34440 Tel: +90 (212) 365 15 00-Faks: +90 (212) 276 29 19

Yorum Yap