GARMASTAN Pomat

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi Gayazulen’dir. GARMASTAN Pomat, doku ve organlardaki iltihaba sebep olan kimyasalların etkilerini engelleyen, mikrop öldürücü ve gelişmelerini önleyici bir ilaçtır. GARMASTAN, genellikle emzirme dönemlerinde görülen meme başı çatlakları tedavisinde kullanılır.

Garmastan Pomat Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. GARMASTAN, genellikle emzirme dönemlerinde görülen meme başı çatlakları tedavisinde kullanılır.
  3. Herhangi bir maddeye ya da yiyeceğe alerjiniz var ise GARMASTAN‘ı kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz.
  4. GARMASTAN‘ı her emzirmeden bir kaç saat önce veya emzirdikten hemen sonra ince bir tabaka halinde meme başına sürünüz. Merhem kalıntılarını günde bir kez ılık su ile tamamen yıkayınız. Daha sonra ince bir tabaka halinde meme başı ve çevresine tekrar sürünüz. Bebeği her emzirmeden önce mutlaka taze hazırlanmış sodyum bikarbonatlı su ile siliniz.
  5. GARMASTAN‘ı az miktarda kullanınız. İlacın çok kullanılması meme başının yumuşaklığına sebep olabilir.
  6. Tedavi sırasında, ciltte tahrişe sebep olabilecek, sert sabunlar, sert şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanmaktan kaçınınız.
  7. Tedavi boyunca özellikle geceleri göğüslerinizi ısıtılmış bez parçası ile örtünüz.

Garmastan Pomat’ın kullanım Şekli:

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. GARMASTAN‘ı her emzirmeden bir kaç saat önce veya emzirdikten hemen sonra ince bir tabaka halinde meme başına sürünüz. Merhem kalıntılarını günde bir kez ılık su ile tamamen yıkayınız. Daha sonra ince bir tabaka halinde meme başı ve çevresine tekrar sürünüz. Bebeği her emzirmeden önce mutlaka taze hazırlanmış sodyum bikarbonatlı su ile siliniz.

 

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.

 

İlaç Etken Maddesi: Gayazulen
İlaç Marka İsmi:  GARMASTAN Pomat

Yorum Yap