FUZO PLUS Likit jel

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Nimesulid, Lidokain’dir. FUZO PLUS  Likit jel, ağrı kesici bir ilaçtır.  FUZO PLUS, Lumbago (bel ağrısı), romatizmal ağrılarosteartrit (eklemlerde kireçlenme ve harabiyet),  bursit (eklem çevresindeki keselerin iltihabı), tenosinovit (kas kiriş kılıfının iltihabı),  tendinit (kas, kiriş iltihabı),  periartrit (eklem çevresi yumuşak doku iltihabı),  kas ve iskelet sistemi hastalıkları ağrılarında ve kaza ve yaralanmaların (Spor yaralanmaları gibi)  sebep olduğu kas ve eklemlerde oluşan burkulma, incinme ve ezilme sonucu görülen ağrılarda kullanılır.

FUZO PLUS  Likit jel Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. FUZO PLUS, ağrı kesici bir ilaçtır
 3. FUZO PLUS‘u, enfeksiyonlu, egzamalı, açık yaralı, kabartı ve isilik oluşmuş cilt bölgesi ve  yanık cilt bölgelerinde kullanmayınız. Bu tür durumların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra ilacı uygulayınız.
 4. FUZO PLUS, koltuk altı bölgesine uygulanmamalıdır.
 5. İlacın daha sık ve daha çok kullanımı tedavi sürecini hızlandırmayacağı gibi yan etkilerini arttırabilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği şekilde ve sürede kullanınız.
 6. FUZO PLUS‘u, geniş cilt yüzeylerine uygulamayınız.
 7. Eğer  asetilsalisilik asit içeren ilaçlara alerjiniz varsa FUZO PLUS‘u kullanmayınız.
 8. İlacın kullanımına bağlı olarak uygulama bölgesinde tahriş, kızarıklık veya kaşıntı meydana gelirse ilacı kullanmayı durdurunuz ve doktorunuza veya bir hastaneye başvurunuz.
 9. Tedavi edilen cilt bölgesini bandaj ile sarmayınız ve sıcak su torbası ya da sıcak havlu gibi  sıcağa maruz kalacak şekilde uygulamalar yapmayınız.
 10. Uygulama esnasında  FUZO PLUS‘un giyeceklere teması halinde giyecekleri boyayabileceğinden, giyeceklere değmemesine dikkat ediniz.  Oluşan lekeler giysilerin yıkanmasıyla ortadan kalkar.
 11. İlacın ağzınıza, burnunuza ve gözünüze temasından kaçınınız. Yanlışlıkla temas etmişse bol su le yıkayınız.
 12. İlacın kullanım sırasında  güneş ışınlarına ve yapay UV ışınlarına maruz kalmaktan kaçınınız. FUZO  PLUS,  cildinizi güneş ışınlarına karşı daha hassas hale getirebilir. Dışarı çıkmanız halinde koruyucu giysiler giyiniz.
 13. FUZO PLUS‘u 12 yaşından küçüklerde kullanmayınız.
 14. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

FUZO PLUS  Likit jel’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. FUZO PLUS‘u tedavi edilecek bölgeye yeterli miktarda ince bir tabaka halinde sıkınız ve  hafif  hareketlerle masaj yaparak uygulayınız. Kesinlikle kuvvetli bir şekilde ovarak sürmeyiniz. Günde 3-4 defa uygulanabilir.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. İlacın kullanımına bağlı olarak uygulama bölgesinde tahriş, kızarıklık veya kaşıntı gibi yan etkiler görüldüğünde, doktorunuza başvurunuz.

İlaç Etken Maddesi:  Nimesulid, Lidokain
İlaç Marka İsmi: FUZO PLUS  Likit jel

Bir Yorum Yazın