FULLCEF 250 mg Saşe

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi  Sefdinir’dir. FULLCEF 250 mg Saşe, vücuttaki bakterilerle savaşarak, bir çok farklı türdeki bakteriyel enfeksiyonu tedavi edici bir antibiyotiktir. FULLCEF, 13 yaş üzeri ergenler ve yetişkinlerde toplum kökenli zatürre (akciğer iltihabı-pnömoni) ve kronik bronşiti olan hastaların göğüs enfeksiyonlarının tedavisinde; 6 ay ile 12 yaş arası çocuklar, ergenler ve yetişkinlerde,  sinüzit (yüz kemiklerinin içindeki hava boşluklarının iltihabı), burun ve sinüs iltihabı, bademcik iltihabı (tonsillit), farenjit (yutak iltihabı), orta kulak iltihabı ve komplike olmayan deri ve yumuşak doku enfeksiyonlarının  tedavisinde kullanılmaktadır.

FULLCEF 250 mg Saşe Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. FULLCEF, vücuttaki bakterilerle savaşarak, bir çok farklı türdeki bakteriyel enfeksiyonu tedavi edici bir antibiyotiktir.
 3. Herhangi bir böbrek hastalığınız varsa veya diyaliz tedavisi görüyorsanız ya da mide veya kolit-kalın bağırsak iltihabı problemleriniz  varsa ya da gut tedavisi görüyorsanız;  FULLCEFi kullanmadan önce doktorunuzu bilgilendiriniz.
 4. Tedaviniz sırasında veya tedavi sonrasında ishal gelişirse, doktorunuza söyleyiniz. Bu durum antibiyotik tedavisini takiben ortaya çıkabilen ve tedavinin durdurulup, özel bir tedaviye başlanılmasını gerektirebilecek, ciddi bir bağırsak iltihaplanmasının belirtisi olabilir.
 5. Tedaviniz sırasında kendinizi iyi hissetseniz bile FULLCEFi doktorunuzun önerdiği sürece kullanmanız gerekiyor. Enfeksiyon tamamen temizlenmeden de iyileşme belirtileri görülebilir.
 6. FULLCEF’ i , hazımsızlık tedavisinde kullanılan antiasitler ve demir içeren yiyecek veya ilaçlarla aynı anda almayınız. İlacınızı bu ürünlerle birlikte almanız ilacın emilimini azaltabilir. FULLCEFi bu ilaçları almadan 2 saat önce veya 2 saat sonra alınız.
 7. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

FULLCEF 250 mg Saşe’nin kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Bir bardak suda eriterek içiniz.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Bulantı, kusma, ishal ve deride döküntü yaygın görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi: Sefdinir
İlaç Marka İsmi:  FULLCEF 250 mg Saşe

FULLCEF 250 mg Saşe Kullanma Talimatı


FULLCEF 250 mg Saşe Kullanma Talimatı

Bir Yorum Yazın