FLOKSIN 250 mg Şurup Hazırlamak İçin Kuru Toz

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken Maddesi Flukloksasilin‘ dir. FLOKSIN 250 mg Şurup, vücuttaki bakterilerle savaşarak, bir mikrop türü olan stafilokok adlı bakterinin sebep olduğu enfeksiyonları tedavi eden penisilin grubu bir antibiyotiktir. FLOKSIN, bademcik iltihabı, sinüzit, dış kulak yolu iltihabı ve orta kulak iltihabı, laranjit, farenjit gibi üst solunum yolu enfeksiyonları; bakteriyel zatürre, akut/kronik bronşit gibi alt solunum yolu enfeksiyonları ve akciğer enfeksiyonları; bakteri kaynaklı beyin zarı iltihabı (bakteriyel menenjit); septisemi (kan enfeksiyonu); idrar kesesi (mesane), böbrek ve  idrar yolu enfeksiyonları, yumurtalık iltihabı, prostat iltihabı gibi genital bölge enfeksiyonları; karın zarı iltihabı; bakterilerin neden olduğu kalp iç zarı enfeksiyonları; kemik ve kemik iliği enfeksiyonları; bağırsak iltihabı; hayvan ısırmaları, bulaşıcı deri hastalığı impetigo, selülit, kıl kökü iltihabı, sivilce,  enfekte yaralar, iltihaplı cilt yanıkları, abse, çıban, dolama (paronişi) yılancık gibi deri ve yumuşak doku enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılmaktadır. Ameliyat sonrası enfeksiyon oluşumunun önlenmesi amacıyla da kullanılır.

FLOKSIN 250 mg Şurup Hazırlamak İçin Kuru Toz Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz var ise; FLOKSIN’i kullanmayınız.
 2. Flukloksasilin etken maddesi; bir mikrop türü olan stafilokok adlı bakterinin sebep olduğu enfeksiyonları tedavi eden penisilin grubu bir antibiyotiktir.
 3. Eğer geçmişte penisiline/antibiyotiğe alerjiniz olduğu söylenmişse; FLOKSIN’e başlamadan önce hekiminize bildiriniz.
 4. FLOKSIN kullanırken alerjik reaksiyon gelişirse, ilacın kullanımını kesip, uygun tedavi için doktorunuzla görüşünüz.
 5. Eğer karaciğer veya böbrek yetmezliğiniz var ise; FLOKSIN kullanmadan  kullanmadan önce hekiminizi durumunuz hakkında bilgilendiriniz.
 6. Tedaviden iyi sonuç alabilmeniz için, düzenli bir şekilde kullanınız. Kullanmaya başladıktan hemen sonra iyileşme belirtileri görülebilir. Hekiminizin reçetede belirttiği kullanma süresini dikkate alınız. Enfeksiyon tamamen temizlenmeden de iyileşmeler görülebilir. Hekimin tavsiye ettiği doz ve kullanma süresini dikkate alınız.
 7. FLOKSIN, hamilelik döneminde sadece olası faydası, olası riskinden fazla olduğu durumlarda kullanılır. FLOKSIN ile tedavi sırasında hamile olduğunu fark ederseniz hekiminize danışınız. FLOKSIN anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

FLOKSIN 250 mg Şurup Hazırlamak İçin Kuru Toz’un kullanım Şekli:

 1. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka hekiminizin direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.
 2. İlacınızı her gün günün aynı saatlerinde almaya özen gösteriniz.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. FLOKSIN Şurubu kullanırken şiddetli karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda hekiminize bildiriniz.
 2. Mide bulantısı, ishal, hafif deri döküntüsü FLOKSIN’in yaygın görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi: Flukloksasilin
İlaç Marka İsmi: FLOKSIN 250 mg Şurup Hazırlamak İçin Kuru Toz
FLOKSIN sırasıyla; Sistemik Antienfektifler, Antibakteriyeller (Sistemik), Penisilinler, Beta-laktamaz resistan penisilinler ve flukloksasilin şeklinde sınıflandırılmış olup, J01CF05 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz FLOKSIN, FARMAVİP İLAÇ VE KOZMETİK SANAYİ firmasının ürünüdür.

FLOKSIN 250 mg Şurup Hazırlamak İçin Kuru Toz’a ait kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

daha sonra eklenecek

FLOKSIN 250 mg Şurup Hazırlamak İçin Kuru Toz’un kısa ürün bilgisi

daha sonra eklenecek

FLOKSIN de dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. FLOKSIN’ i size verilen dozlardan daha fazla kullanmayınız.

Yorum Yap