Flexo Ampul

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etkin maddesi  Etofenamat’ tır. Flexo Ampul, vücutta iltihaba ve ağrıya sebep olan biyolojik faktörleri azaltan bir ilaçtır. Flexo Ampul, romatizmal hastalık (siyatik gibi) ağrıları, kronik iltihaplı eklem romatizması, omurga ile ilgili ağrılı rahatsızlıklar, bursit,  akut gut, eklem kireçlenmesi (osteoartrit), tendon ve onu saran kılıfın iltihabı,  omurlarla kaburgalar arasındaki  eklemlerin sertleşmesi durumu  ve hareket yeteneğinin azalması ya da kaybolmasıyla karakterize  (ankilozan spondilit) ve  eklem iltihabının sebep olduğu romatizmal hastalıkların ( (romatoid artrit) ağrı ve iltihabi durumlarının tedavisinde; adet dönemi ağrıları ve ameliyat sonrası ağrılarda kullanılır. Ayrıca ateş düşürücü özelliği de vardır. Kullanımı 18 yaş üstü yetişkinler içindir.

Flexo Ampul Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Eğer  kanama ve pıhtılaşma bozukluğu, kalp yetmezliği, yüksek kan basıncı, yüksek tansiyon, astım, karaciğer  veya böbrek rahatsızlığı durumlardan herhangi birisi var ise; ilacı kullanmadan önce  doktorunuzu bilgilendiriniz.
 3. İlacın kullanımı sırasında göğüs ağrısı, halsizlik, nefes almada zorluk, konuşmada bozukluk, görme ve denge bozuklukları gibi kalp ve dolaşım problemlerinin herhangi biri ile karşılaşırsanız tıbbi yardım için acilen doktorunuza başvurmalısınız.
 4. Ciddi kalp yetmezliğiniz, karaciğer veya böbrek yetmezliğiniz varsa ya da kanın pıhtılaşmasını önlemek için kan sulandırıcı ilaç kullanıyorsanız,  kalbi besleyen damarlarınızla ilgili bir ameliyat olacaksanız veya hamileliğinizin 6. ayından sonraki döneminde iseniz ya da bebek emziriyorsanız, bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza durumunuzu anlatınız. İlacın kullanımı sizin için uygun değildir.
 5. Bypass ameliyatı öncesi ve sonrası ağrılarda kullanmayınız.
 6. Flexo Ampul, 18 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır.
 7. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Flexo Ampul’ ün Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Flexo Ampul, kas içine enjeksiyon yolu ile uygulanır.

 

 İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Mide bulantısı, mide ağrısı, kusma, ishal, hızlı kalp atışları, karaciğer fonksiyon bozuklukları, böbrek yetmezliği ve depresyon durumlarından herhangi biri görüldüğünde ilacın alımını durdurup derhal doktorunuza başvurunuz.

 

İlaç Etken Maddesi: Etofenamat

İlaç Marka İsmi: Flexo Ampul

Flexo Ampul İlaç Prospektüsü


Flexo-Ampul-İlaç-Prospektüsü

Bir Yorum Yazın