FLATOGAST 140 mg yumuşak kapsül

FLATOGAST için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, FLATOGAST ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, FLATOGAST dozu; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi FLATOGAST 140 mg yumuşak kapsül hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.)

FLATOGAST 140 mg yumuşak kapsül kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

FLATOGAST 140 mg yumuşak kapsül kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

FLATOGAST 140 mg yumuşak kapsül kısa ürün bilgisi

FLATOGAST 140 mg yumuşak kapsül kısa ürün bilgisi

FLATOGAST da dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz FLATOGAST ’ı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. FLATOGAST ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
FLATOGAST ’ı size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız rahatsızlığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. Ayrıca FLATOGAST ’ı bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla devam etmeyi uzattığınız takdirde ilacın sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

İlaç Marka İsmi: FLATOGAST 140 mg yumuşak kapsül

Endikasyon bilgisi: Simetikon etken maddesini içinde bulunduran FLATOGAST  kapsül, karın bölgesinde gaza bağlı şişkinlik ve ağrının rahatlatılmasında; kolay gaz çıkarılmasını sağlar.

Doz: 14 yaş üstü günde 1-2 kapsül tek doz gece yatarken. günde maks.3 kapsül.

FLATOGAST, hamilelikte C kategorisindedir, emzirme döneminde hekime danışmadan kullanılmaz.

FLATOGAST’ın kontrendikeleri: duyarlılık reaksiyonu

Etkileşim: oral levotiroksin.

FLATOGAST sırasıyla; Sindirim Sistemi ve Metabolizma,  GİS Fonksiyonel  Hastalıklarında kullanılan ilaçlar, Diğer Fonksiyonel barsak hastalıkları ilaçları ve simetikon şeklinde sınıflandırılmış olup, A03AX13 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz FLATOGAST, DR. SERTUS İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.

Yorum Yap