FIXDUO 2,5/4 mg Çiğneme Tableti

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Levosetirizin dihidroklorür (2,5 mg), Montelukast sodyum (4 mg)’dur. FIXDUO  2,5/4 mg Çiğneme Tableti, alerjik rinit (saman nezlesi, ev tozuna karşı alerji vb.)  ve alerjik rinitle birlikte olan astım tedavisinde ve belirtilerinin  giderilmesinde  kullanılır.

FIXDUO  2,5/4 mg Çiğneme Tableti Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Alerjik rinit (saman nezlesi, ev tozuna karşı alerji vb.)  ve alerjik rinitle birlikte olan astım tedavisinde ve belirtilerinin  giderilmesinde  kullanılır.
 3. Ciddi karaciğer yetmezliğiniz veya şiddetli böbrek hastalığınız varsa ya da diyalize bağlı yaşıyorsanız; kullanmayınız.
 4. Başlamış olan astım krizi anında kullanmayınız. Başlamış olan astım krizi için aldığınız kurtarıcı inhale  ilacı her zaman  yanınızda bulundurunuz.
 5. Eğer astımınız varsa ve astımınız asetilsalisilik asit (aspirin) alınca kötüleşiyorsa, asetilsalisilik asit içeren ilaçları kullanmaktan kaçınınız.
 6. Düzenli kullanmanıza rağmen belirtilerinizde bir iyileşme görülmez, hatta daha da şiddetlenirse acilen doktorunuzla görüşünüz.
 7. 2 yaşın altındaki çocuk ve bebeklerde kullanmayınız.
 8. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

FIXDUO  2,5/4 mg Çiğneme Tableti’nin Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacı çiğnedikten sonra yutunuz. Tercihen aç veya tok karnına alınabilir.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Üst solunum yolu enfeksiyonu, bulantı, kusma, ağız kuruluğu, yorgunluk, sersemlik, uykululuk hali,  karın ağrısı, ishal, isilik ve ateş yaygın görülen yan etkilerdir.

.

İlaç Etken Maddesi:  Montelukast sodyum, Levosetirizin dihidroklorür
İlaç Marka İsmi: FIXDUO  2,5/4 mg Çiğneme Tableti

FIXDUO  2.5/4 mg Çiğneme Tableti kullanma talimatı


FIXDUO 2,5-4 mg Çiğneme Tableti kullanma talimatı

Bir Yorum Yazın