FERROZINC Şurup

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi Demir, Folik Asit, Çinko ve Vitamin C ‘ dir. FERROZINC Şurup, değişik kökenli tüm demir  eksikliği ile demir eksikliği anemisinde, makrositer anemide, kanamaların neden olduğu anemilerde, gebe ya da emziren kadınlarda, süt çocukları ve çocuklarda görülen demir eksikliğinde, gizli demir yetersizliğinde, demir eksikliği anemisinde görülen çinko eksikliğinde kullanılır.

FERROZINC Şurup Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. FERROZINC, değişik kökenli tüm demir  eksikliği ile demir eksikliği anemisinde, makrositer anemide, kanamaların neden olduğu anemilerde, gebe ya da emziren kadınlarda görülen demir eksikliğinde, gizli demir yetersizliğinde, demir eksikliği anemisinde görülen çinko eksikliğinde kullanılır.
 3. Çocuğunuzda demir eksikliğine bağlı olmayan kansızlık varsa doktorunuza danışmadan kullanmayınız.
 4. Eğer demir emilimi veya demir depolanması bozukluğu hastalığınız varsa ya da kurşun anemisi, akdeniz anemisi, demir eksikliğine bağlı olmayan aneminiz varsa veya düzenli olarak kan nakli yapılıyorsa, HIV enfeksiyonunuz varsa yada demir eksikliğiniz klinik olarak kesinleştirilmemişse; kullanmayınız.
 5. Eğer mide ülseriniz varsa, doktorunuza danışmadan kullanmayınız.
 6. Karaciğer ya da böbrek yetmezliğiniz varsa kullanmayınız.
 7. Sorbitol içermektedir. Eğer doktorunuz tarafından bazı şekerlere karşı tolerans bozukluğunuz olduğu söylenmişse, ilacı kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz.
 8. İlacın kullanımına bağlı olarak dişlerde renk değişimi görülebilir. Bu durumu önlemek için her kullanımdan sonra ağzınızı çalkalayınız.
 9. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

FERROZINC Şurup’un kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.
 2. İlacı her kullanımdan önce hafifçe çalkalayınız. Doğru dozda aldığınızdan emin olmak için  ölçekli kaşık ile alınız. Yemek kaşığı kullanmayınız.
 3. Yemeklerden en az 1 saat önce veya 2 saat sonra alınmalıdır.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuza başvurunuz.
 2. Bulantı, kusma, karın ağrısı, hazımsızlık, ishal, kabızlık ve koyu renkli dışkı yaygın görülen yan etkilerdir.

İlaç Etken Maddesi: Demir, Folik Asit, Çinko, Vitamin C
İlaç Marka İsmi: FERROZINC Şurup

FERROZINC Şurup kullanma talimatı


FERROZINC Şurup kullanma talimatı

3 Yorum

 1. Büşra 23 Ocak 2018
 2. Canan Sen. 31 Ocak 2018
 3. Fadime 29 Mayıs 2019

Yorum Yap