FERINJECT 500 mg Flakon

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi Demir karboksimaltoz’dur. FERINJECT 500 mg Flakon,  kansızlık (anemi) tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Vücuttaki demir depolarını yeniler ve yeniden doldurur ve demir eksikliğinden dolayı alyuvar eksikliği şeklinde görülen kansızlığı düzeltir. FERINJECT, demir takviyesinin gerekli görüldüğü  demir eksikliklerinde, demir depolarına hızla demir sağlanması gerekli görüldüğünde, ağız yoluyla alınan demir preparatlarının etkisiz olduğu veya kullanılamadığı durumlarda, ağız yoluyla alınan demir preparatlarına uyum sağlayamayan aktif iltihaplı bağırsak hastalığı olan hastalarda  ve  Eritropoietin (kan yapımını uyaran bir hormon) destek tedavisi alan veya almayan kronik böbrek hastalarında gelişen demir eksikliğinin tedavisinde kullanılmaktadır.

FERINJECT 500 mg Flakon Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. FERINJECT, vücuttaki demir depolarını yeniler, yeniden doldurur ve demir eksikliğinden dolayı alyuvar eksikliği şeklinde görülen kansızlığı düzeltir.
 3. Kansızlık hastalığınız demir eksikliğinden kaynaklanmıyorsa veya vücudunuzda çok fazla demir bulunuyorsa ya da demir kullanımınızda bozukluk varsa;  FERINJECT‘i kullanmayınız.
 4. FERINJECT, ağızdan (oral) alınan demir ilaçlarıyla birlikte verilirse, bu oral demir ilaçlarının
  etkinliği azaltabilir.
 5. FERINJECT, 14 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.
 6. Hamileliğin ilk üç ayında kullanılmamalıdır. Emzirme döneminde kullanmadan önce doktorunuza danışınız.

FERINJECT 500 mg Flakon’un kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Sadece damar içine enjeksiyon ya da infüzyon yoluyla uygulanır. FERINJECT kas içine ya da deri altına enjeksiyonla uygulanmamalıdır.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Baş ağrısı, baş dönmesi, mide bulantısı, karın ağrısı, kabızlık, ishal, deride döküntü ve enjeksiyon bölgesi reaksiyonları  yaygın görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi: Ferro Glikokol Sülfat, Folik Asit, B12 Vitamini
İlaç Marka İsmi: FERINJECT 500 mg Flakon

FERINJECT 500 mg Flakon Kullanma Talimatı


FERINJECT 500 mg Flakon Kullanma Talimatı

Yorum(5)

 1. 19 Mayıs 2017
 2. 3 Haziran 2018
  • 23 Temmuz 2018
 3. 5 Haziran 2018
 4. 26 Temmuz 2018

Bir Yorum Yazın