FAVİRA 200 mg Film Kaplı Tablet

FAVİRA 200 mg için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (endikasyon bilgisi, FAVİRA ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce bilinmesi gerekenler; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı;  ilaç etkileşimi, sakıncaları; saklama koşulları; uygulama biçimi; dozaj bilgileri; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler) aşağıdadır.

FAVİRA kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)
FAVİRA kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

FAVİRA kısa ürün bilgisi
FAVİRA kısa ürün bilgisi

  1. İlaç Marka İsmi: FAVİRA 200 mg Film Kaplı Tablet
  2. Endikasyon Bilgisi: Favipiravir adlı etken maddeyi içinde bulundurur. FAVİRA  Film Kaplı Tablet, yeni ya da yeniden ortaya çıkan  influenza virüs salgınında (diğer ilaçlarla tedavinin yeterli olmadığı influenza virüsünde( gripte)); antiviral olarak.
  3. FAVİRA DOZAJI: 1. gün sabah 8 adet; akşam 8 adet FAVİRA tablet; 2-3-4 ve 5. günlerde sabah 3 adet, akşam 3 adet FAVİRA tablet.
  4. FAVİRA kontrendikeleri: aşırı duyarlılık, bakteri kaynaklı enfeksiyonlar.
  5. Hamilelikte X kategorisindedir ve FAVİRA kullanım sırasında bebek emzirilmemelidir.
  6. FAVİRA etkileşimi: Repaglinid, asetaminofen, Pirazinamid, Sulindak,Teofilin, Famsiklovir  içeren ilaçlar.
  7. FAVİRA yan etkisi: Nötrofil sayısı ve beyaz kan hücresi sayısında azalma, diyare, kan trigliserit artışı, üre artışı,
  8. FAVİRA da dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. FAVİRA ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
  9. FAVİRA sırasıyla,  Sistemik kullanım için antiviraller, Direk etkili antiviraller  ve Favipiravir olarak sınıflandırılmış şekilde, J05AX27 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz FAVİRA 200 mg, NOVELFARMA İlaç firması ürünüdür.

Yorum Yap