FAVİMOL 200 mg Film Kaplı Tablet

FAVİMOL 200 mg için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (endikasyon bilgisi, FAVİMOL ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce bilinmesi gerekenler; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı;  ilaç etkileşimi, sakıncaları; saklama koşulları; uygulama biçimi; dozaj bilgileri; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler) aşağıdadır.

FAVİMOL kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)
FAVİMOL kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

FAVİMOL kısa ürün bilgisi
FAVİMOL kısa ürün bilgisi

  1. İlaç Marka İsmi: FAVİMOL 200 mg Film Kaplı Tablet
  2. Endikasyon Bilgisi: Favipiravir adlı etken maddeyi içinde bulundurur. FAVİMOL Film Kaplı Tablet, yeni ya da yeniden ortaya çıkan  influenza virüs salgınında (diğer ilaçlarla tedavinin yeterli olmadığı influenza virüsünde( gripte)); antiviral olarak.
  3. FAVİMOL DOZAJI: 1. gün sabah 8 adet; akşam 8 adet FAVİMOL tablet; 2-3-4 ve 5. günlerde sabah 3 adet, akşam 3 adet FAVİMOL tablet.
  4. FAVİMOL kontrendikeleri: aşırı duyarlılık, bakteri kaynaklı enfeksiyonlar.
  5. Hamilelikte X kategorisindedir ve FAVİMOL kullanım sırasında bebek emzirilmemelidir.
  6. FAVİMOL etkileşimi: Repaglinid, asetaminofen, Pirazinamid, Sulindak,Teofilin, Famsiklovir  içeren ilaçlar.
  7. FAVİMOL yan etkisi: Nötrofil sayısı ve beyaz kan hücresi sayısında azalma, diyare, kan trigliserit artışı, üre artışı,
  8. FAVİMOL da dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. FAVİMOL ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
  9. FAVİMOL sırasıyla,  Sistemik kullanım için antiviraller, Direk etkili antiviraller  ve Favipiravir olarak sınıflandırılmış şekilde, J05AX27 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz FAVİMOL 200 mg, Neutec İlaç firması ürünüdür.

Yorum Yap