Fastjel %2.5 Jel

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etkin maddesi   Ketoprofen’ dir. Fastjel %2.5 Jel, vücutta iltihaba ve ağrıya sebep olan biyolojik etkenleri azaltan bir ilaçtır. Bel ağrısı; kazaların ve spor yaralanmalarının neden olduğu burkulma, incinme ve ezilme  dolayısıyla oluşan ağrı, şişme ve iltihabi durumlar; tendon iltihabı; hafif şiddetteki eklem iltihapları; küçük eklemlerde görülen ve yapı – işlev bozukluğuna yol açan eklem hastalıkları; toplar damar iltihabi durumları; kas ve iskelet sisteminde oluşan ağrı ve şişliğe neden olan durumlar ile ilgili bir ilaçtır. Ayrıca ateş düşürücü özelliği de vardır.

Fastjel %2.5 Jel Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Bel ağrısı; kazaların ve spor yaralanmalarının neden olduğu burkulma, incinme ve ezilme  dolayısıyla oluşan ağrı, şişme ve iltihabi durumlar; tendon iltihabı; hafif şiddetteki eklem iltihapları; küçük eklemlerde görülen ve yapı – işlev bozukluğuna yol açan eklem hastalıkları; toplar damar iltihabi durumları; kas ve iskelet sisteminde oluşan ağrı ve şişliğe neden olan durumlar ile ilgili bir ilaçtır.
 3. Bu ilaç uygulandığında emilerek kana karışma riski düşükte olsa kalp ve dolaşım problemleri riskini arttırabilir.
 4. İlacı enfeksiyonlu, egzamalı, açık yaralı, kabartı ve isilik oluşmuş cilt bölgesi ve  yanık cilt bölgelerinde kullanmayınız. Bu tür durumların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra ilacı uygulayınız.
 5. İlacınızı uyguladıktan sonra en az 10 dakika kuruması için bekleyiniz. Jel kuruduktan sonra giyininiz.
 6. İlacınızı uyguladıktan  en az bir saat banyo veya duş yapmayınız.
 7. Tedavi edilen cilt bölgesini bandaj ile sarmayınız ve sıcak su torbası ya da sıcak havlu gibi  sıcağa maruz kalacak uygulamalar yapmayınız.
 8. İlacı ağzınıza, gözünüze ve genital bölgeye temasından kaçınınız. Bu bölgelere teması halinde bol su ile yıkayınız.
 9. İlacın kullanım sırasında ve sonrasında en az 2 hafta güneş ışınlarına ve yapay UV ışınlarına maruz kalmaktan kaçınınız.
 10. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

Fastjel %2.5 Jel’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacı tedavi edilecek bölgeye yeterli miktarda sıkıp, hafif  hareketlerle masaj yaparak uygulayınız.

 İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın  görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

 

İlaç Etken Maddesi:  Ketoprofen

İlaç Marka İsmi: Fastjel %2.5 Jel

Fastjel %2.5 Jel İlaç Prospektüsü


Fastjel-2.5-Jel-İlaç-Prospektüsü

Bir Yorum Yazın