EXVIRAL 12 mg/ml Oral Süspansiyon Hazırlamak İçin Toz

Oseltamivir adlı etken maddeyi içinde bulunduran EXVIRAL Oral Süspansiyon, sırasıyla;  Antienfektifler (Sistemik). Sistemik Antiviraller, Direkt Etkili Antiviraller, Neuraminidaz inhibitörleri ve oseltamivir şeklinde sınıflandırılmış olup, J05AH02 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz EXVIRAL, BİLİM İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.

EXVIRAL için kısa bilgilendirme ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, EXVIRAL ne ilacıdır; EXVIRAL’e başlamadan önce uyulması gerekenler, EXVIRAL dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; EXVIRAL kullanım şekli; yan etkileri, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi EXVIRAL Süspansiyon ile ilgili bilinmesi gereken hususlar)

EXVIRAL 12 mg/ml Oral Süspansiyon Hazırlamak İçin Toz’a ait Kullanım Talimatı (ilaç prospektüsü)

daha sonra girilecek

EXVIRAL 12 mg/ml Oral Süspansiyon Hazırlamak İçin Toz‘un kısa ürün bilgisi

daha sonra girilecek

EXVIRAL , influenza A ve B virüslerinin tedavi ve profilaksisinde; Neuraminidaz inhibitörü

Doz :bebeklerde 0-1 aylık günde 1 defa 2 mg/kg; 1-3 aylık arası günde 1 defa 2,5 mg/kg;  veya 3 ay-12 ay arası 3 mg/kg.

Kontrendikeleri: alerji hassasiyeti

Etkileşim: Klorpropamid,  Fenilbutazon, probenesid, Metotreksat etken maddeli ürünler

EXVIRAL, hamilelikte C kategorisinde; emzirme ve gebelik dönemlerinde hekime danışmadan kullanmayınız.

EXVIRAL kullanırken şiddetli karın ağrısı, nefes almada zorluk, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dil ve boğazda şişme gibi bir durumda hekiminizi bilgilendiriniz.

EXVIRAL yan etki: mide bulantısı, baş ağrısı, burunda tıkanıklık, abdominal rahatsızlık, öksürük

EXVIRAL de dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz EXVIRAL’i nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. EXVIRAL’i size verilen dozlardan daha fazla kullanmayınız. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. EXVIRAL alımı yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.

Yorum Yap