EXCIPIAL HYDRO Solüsyon

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Üre’dir. EXCIPIAL HYDRO Solüsyon, cildin su tutma kapasitesini arttırarak, yumuşamasını sağlar. Cildi nemlendirir. EXCIPIAL HYDRO, ölü hücrelerden oluşan derinin son tabakası olan boynuzsu tabakanın yumuşatılması, nasır şeklinde aşırı kalınlaşmış ve pullanmış deri ve tırnakların yumuşatılması, kronikleşmiş kuru cilt durumlarının eşlik ettiği deri hastalıkları ve balık pulu görünümündeki  kuru cilt hastalığının tedavisinde  kullanılır.

EXCIPIAL HYDRO Solüsyon Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. EXCIPIAL HYDRO, kronikleşmiş kuru cilt durumlarının eşlik ettiği deri hastalıkları ve balık pulu görünümündeki  kuru cilt hastalığının tedavisinde kullanılır.
 3. Deride çatlama, iltihap ve bölgesel tahriş var ise bu bölgelerde EXCIPIAL HYDRO‘yu dikkatli kullanınız, geçici sızı oluşabilir.
 4. Hassas, sulantılı veya bütünlüğü bozulmuş olan deriye uygulamayınız, ödem oluşabilir.
 5. EXCIPIAL HYDRO‘yu, yara ve açık yaralı cilt bölgelerinde kullanmayınız. Bu tür durumların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra uygulayınız.
 6. EXCIPIAL HYDRO‘yu ağzınıza ve gözünüze temas ettirmeyiniz. Teması halinde bol su ile yıkayınız.
 7. Tedaviniz süresince, cildin aşırı sıcak veya soğuk hava ile teması ciltte tahrişe neden olabileceğinden, bu hususta dikkatli olunuz.
 8. EXCIPIAL HYDRO‘yu, süt çocuklarında kullanmayınız.
 9. Hamilelik  ve emzirme döneminde doktorunuza danışmadan  kullanmayınız.

EXCIPIAL HYDRO Solüsyon’un Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Tedavi edilecek bölgeyi temizleyip ılık su ile durulayınız. Kuruladıktan sonra ilacı parmağınızın ucuyla ince bir tabaka halinde sürerek, hafif hareketlerle masaj yapınız. İlaç kuruduktan sonra gerektiğinde kapalı bandaj kullanabilirsiniz.
 3. Eğer tırnak bölgesi tedavi edilecekse, ilacı tırnaklarınıza uyguladıktan sonra kurumasını bekleyiniz. Kapalı bandaj olarak gazlı bez veya yapışkan bandaj kullanabilirsiniz.
 4. Günde 2-3 kez uygulanır.

İlacın Olası Yan Etkileri

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Tedavi edilen bölgede  yanma, kızarıklık, kaşıntı ve ödem  seyrek görülen  yan etkilerdir. Bu yan etkilerden herhangi biri görüldüğünde ilacın kullanımını durdurup, doktorunuza başvurunuz.

İlaç Etken Maddesi:  Üre

İlaç Marka İsmi: EXCIPIAL HYDRO Solüsyon

EXCIPIAL HYDRO Solüsyon kullanma talimatı


EXCIPIAL HYDRO Solüsyon İlaç Prospektüsü

Bir Yorum Yazın