Epidosin Draje

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi Valetamat bromür’dür. Epidosin Draje, iç organlardaki düz kasları etkileyerek çalışan kramp ve  spazm giderici bir ilaçtır. Safra kesesi ve idrar yollarındaki kramplar, mide ve bağırsak krampları, mide ve oniki parmak bağırsağı ülserleri, spazmlarla birlikte görülen kabızlık, doğumda açılması geciken boynun açılmasını kolaylaştırmak için kullanılır. Ayrıca zor geçen ağrılı adet dönemlerinde de kullanılır.

Epidosin Draje Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. İç organlardaki düz kasları etkileyerek çalışan kramp ve  spazm giderici bir ilaçtır.  Safra kesesi ve idrar yollarındaki kramplar, mide ve bağırsak krampları, mide ve oniki parmak bağırsağı ülserleri, spazmlarla birlikte görülen kabızlık, doğumda açılması geciken boynun açılmasını kolaylaştırmak için kullanılır. Ayrıca zor geçen ağrılı adet dönemlerinde de kullanılır.
  3. Bu ilaç diyet ve  egzersiz artışı da içeren  bütün bir tedavi şeklinin yalnızca bir parçasıdır. Doktorunuz tarafından sizin için oluşturulan diyet ve egzersiz programına sıkı bir şekilde uymalısınız.
  4. Eğer  mide ve bağırsaklarınızı içeren bir rahatsızlığınız, prostat büyümesi  ya da mide çıkışında darlık ile ilgili ciddi bir rahatsızlığınız  var ise  bu ilacı kullanmadan önce muhakkak doktorunuzu bilgilendirmeniz gerekmektedir. Durumunuza göre doktorunuz doz ayarlamaları yapacaktır.
  5. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmamalısınız.

Epidosin Draje’nin kullanım Şekli:

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte yemeklerden sonra tok karnına alınız.

 

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Göz tansiyonunun şiddetlenmesi  ve kalp ritminde değişiklik durumlarında acil yardım için doktorunuza başvurunuz.

 

İlaç Etken Maddesi: Valetamat bromür
İlaç Marka İsmi:  Epidosin Draje

Bir Yorum Yazın