Epidosin Compositum Draje

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi Valetamat bromür-Parasetamol’dür.  Epidosin Compositum Draje, iç organlardaki düz kasları etkileyerek çalışan kramp ve  spazm giderici bir ilaçtır. Ayrıcı ağrı kesici ve ateş düşürücü özelliği mevcuttur.  Safra taşları ve idrar yolları ile ilgili ağrılar, ağrılı idrar yapma, mide ve bağırsak krampları, mide ve oniki parmak bağırsağı ülseri ağrıları,  spazmlarla birlikte görülen kabızlık, ameliyat sonrası ağrılar, adet dönemi ağrıları  ve bel ağrısı tedavisi için kullanılır.

Epidosin Compositum Draje Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. İç organlardaki düz kasları etkileyerek çalışan kramp ve  spazm giderici bir ilaçtır. Ayrıcı ağrı kesici ve ateş düşürücü özelliği mevcuttur.  Safra taşları ve idrar yolları ile ilgili ağrılar, ağrılı idrar yapma, mide ve bağırsak krampları, mide ve oniki parmak bağırsağı ülseri ağrıları,  spazmlarla birlikte görülen kabızlık, ameliyat sonrası ağrılar, adet dönemi ağrıları  ve bel ağrısı tedavisi için kullanılır.
 3. Bu ilaç diyet ve  egzersiz artışı da içeren  bütün bir tedavi şeklinin yalnızca bir parçasıdır. Doktorunuz tarafından sizin için oluşturulan diyet ve egzersiz programına sıkı bir şekilde uymalısınız.
 4. Eğer  şiddetli karaciğer  veya börek rahatsızlığınız  varsa ya da porfiria  veya megakolon rahatsızlığınız  var ise  bu ilacı kullanmayınız.
 5. Bu ilacı kullanırken alkol almaktan kaçınınız. Çünkü ilaçla birlikte alkol kullanımı karaciğerinize ciddi zararlar verebilir.
 6. Karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı, göz tansiyonu, prostat büyümesi  ya da mide çıkışında darlık ile ilgili ciddi bir rahatsızlığınız  var ise  bu ilacı kullanmadan önce muhakkak doktorunuzu bilgilendirmeniz gerekmektedir. Durumunuza göre doktorunuz doz ayarlamaları yapacaktır.
 7. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmamalısınız.

Epidosin Compositum Draje’nin kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte yemeklerden sonra tok karnına alınız

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Göz tansiyonunun şiddetlenmesi  ve kalp ritminde değişiklikler, agranülositoz ve pankreas iltihaplanması durumları görüldüğünde derhal doktorunuzla görüşmelisiniz.

 

İlaç Etken Maddesi: Valetamat bromür-Parasetamol
İlaç Marka İsmi: Epidosin Compositum Draje

Bir Yorum Yazın