ENFLUVİR 45 mg Sert Kapsül

İlaç Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 

  1. İlaç Marka İsmi: ENFLUVİR 45 mg Sert Kapsül.
  2. Endikasyon Bilgisi: Oseltamivir adlı etken maddeyi içinde bulundurur. ENFLUVİR 45 mg Sert Kapsül, grip enfeksiyonunu tedavi ve virüsün vücutta salınımının engellenmesinde, antiviral olarak.
  3. DOZAJI:  günde 2 defa 75 mg’ lık 1 er kapsül  ya da günde 2 defa 30 mg’lık  veya 45 mg lık 1’er kapsül şeklinde.
  4. Kontrendikeleri: Oseltamivir veya diğer bileşenlere alerjik reaksiyon.
  5. Etkileşimi: Metotreksat, probenesid, klorpropamid, Fenilbutazon içeren ilaçlar.
  6. Hamilelikte C kategorisindedir ve emzirme döneminde hekime danışmadan kullanılmaz.
  7. Yan etkisi: nazal konjesyon, konjunktivit, burun akıntısı, orta kulak enfeksiyonu, dispepsi, kusma, karın ağrısı, baş ağrısı, eklemlerde ağrı, vücut ısısında artış, öksürük.
  8. ENFLUVİR 45 mg Sert Kapsül de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. ENFLUVİR ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
  9. ENFLUVİR 45 mg Sert Kapsül sırasıyla, Antienfektiflere(Sistemik). Sistemik Antiviraller, Direkt Etkili Antiviraller, Neuraminidaz inhibitörleri ve oseltamivir fosfat  olarak sınıflandırılmış şekilde, J01MA02 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz bu ilacın üretimini ATABAY Kimya Sanayi yapar, ruhsatı da aynı şirkete aittir.  ENFLUVİR 45 mg için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (ne ilacıdır; ENFLUVİR uygulanımından önce bilinmesi gereken konular; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı;  ilaç etkileşimi, sakıncaları; saklama koşulları; uygulama biçimi; dozaj bilgileri; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler) daha sonra girilecektir.

Yorum Yap