ENFLUVIR 12 mg/ml Oral Süspansiyon İçin Toz

İlaç Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 

  1. İlaç Marka İsmi: ENFLUVIR 12 mg/ml Oral Süspansiyon İçin Toz.
  2. Endikasyon Bilgisi: Oseltamivir adlı etken maddeyi içinde bulundurur. Grip enfeksiyonunu tedavi ve virüsün vücutta salınımının engellenmesinde, antiviral olarak.
  3. DOZAJI:  bebekler için 0-1 aylık günde 1 defa 2 mg/kg; 1-3 aylık arası günde 1 defa 2,5 mg/kg;  veya 3 ay-12 ay arası 3 mg/kg.
  4. Kontrendikeleri: alerji hassasiyeti
  5. Etkileşim: ENFLUVIR, probenesid etken maddeli ürünlerle birlikte alınmamalıdır.
  6. Hamilelikte C kategorisindedir ve emzirme döneminde hekime danışmadan kullanılmaz.
  7. Yan etkisi: nazal konjesyon, konjunktivit, burun akıntısı, orta kulak enfeksiyonu, dispepsi, kusma, karın ağrısı, baş ağrısı, eklemlerde ağrı, vücut ısısında artış, öksürük.
  8. ENFLUVIR Oral Süspansiyon da dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. ENFLUVİR ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
  9. ENFLUVIR Oral Süspansiyon  sırasıyla, Antienfektifler (Sistemik). Sistemik Antiviraller, Direkt Etkili Antiviraller, Neuraminidaz inhibitörleri ve oseltamivir fosfat  olarak sınıflandırılmış şekilde, J01MA02 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz bu ilacın üretimini ATABAY Kimya Sanayi yapar, ruhsatı da aynı şirkete aittir.  ENFLUVİR için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (ne ilacıdır; ENFLUVİR uygulanımından önce bilinmesi gereken konular; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı;  ilaç etkileşimi, sakıncaları; saklama koşulları; uygulama biçimi; dozaj bilgileri; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler) aşağıdadır.

 

ENFLUVIR Oral Süspansiyon kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

ENFLUVIR Oral Süspansiyon kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

ENFLUVIR Oral Süspansiyon kısa ürün bilgisi

ENFLUVIR Oral Süspansiyon kısa ürün bilgisi

Ruhsatı: ATABAY KİMYA SAN. TİC. A. Ş.
Adresi : Acıbadem, Köftüncü Sok. No:1Kadıköy/İSTANBUL 34718

Yorum Yap