EMULID Jel

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etkin maddesi Nimesulid’ tir. EMULID Jel, vücutta iltihaba ve ağrıya sebep olan biyolojik faktörleri azaltan, iltihap giderici ve ağrı kesici bir ilaçtır. EMULID Jel,  osteartrit (eklemlerde kireçlenme ve harabiyet),  bursit (eklem çevresindeki keselerin iltihabı), tenosinovit (kas kiriş kılıfının iltihabı),  tendinit (kas, kiriş iltihabı),  periartrit (eklem çevresi yumuşak doku iltihabı),  kas ve iskelet sistemi hastalıklarında görülen iltihap ve ağrının giderilmesi;  kaza ve yaralanmaların (Spor yaralanmaları gibi)  sebep olduğu kas ve eklemlerde oluşan burkulma, incinme ve ezilme sonucu görülen iltihap, şişme ve ağrının giderilmesi için kullanılmaktadır.

EMULID Jel Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. EMULID Jel,vücutta iltihaba ve ağrıya sebep olan biyolojik faktörleri azaltan bir ilaçtır.
 3. EMULID Jel‘i enfeksiyonlu, egzamalı, açık yaralı, kabartı ve isilik oluşmuş cilt bölgesi ve  yanık cilt bölgelerinde kullanmayınız. Bu tür durumların tamamen iyileşmesini bekleyiniz. İyileştikten sonra ilacı uygulayınız.
 4. İlacın daha sık ve daha çok kullanımı tedavi sürecini hızlandırmayacağı gibi yan etkilerini arttırabilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği şekilde ve sürede kullanınız.
 5. EMULID Jel‘i, geniş cilt yüzeylerine uygulamayınız.  Aksi takdirde, kalp ritm bozukluğu, nefes almada zorluk ve koma gibi hayati tehlikeler yaratabilir.
 6. Eğer  asetilsalisilik asit içeren ilaçlara alerjiniz varsa EMULID Jel‘i kullanmayınız.
 7. İlacın kullanımına bağlı olarak uygulama bölgesinde tahriş, kızarıklık veya kaşıntı meydana gelirse ilacı kullanmayı durdurunuz ve doktorunuza veya bir hastaneye başvurunuz.
 8. EMULID Jel‘i uyguladıktan sonra en az 10 dakika kuruması için bekleyiniz. Jel  kuruduktan sonra giyininiz.
 9. İlacınızı uyguladıktan  en az bir saat banyo veya duş yapmayınız.
 10. Tedavi edilen cilt bölgesini bandaj ile sarmayınız ve sıcak su torbası ya da sıcak havlu gibi  sıcağa maruz kalacak şekilde uygulamalar yapmayınız.
 11. Uygulama esnasında  EMULID Jel‘in giyeceklere teması halinde giyecekleri boyayabileceğinden, giyeceklere değmemesine dikkat ediniz.  Oluşan lekeler giysilerin yıkanmasıyla ortadan kalkar.
 12. İlacın ağzınıza, burnunuza ve gözünüze temasından kaçınınız. Yanlışlıkla temas etmişse bol su le yıkayınız.
 13. EMULID Jel‘i 12 yaşından küçüklerde kullanmayınız.
 14. Hamileliğinizin 3. dönemindeyseniz EMULID Jel kullanmayınız. Emzirme döneminde kullanılması önerilmemektedir.

EMULID Jel’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacı tedavi edilecek bölgeye yeterli miktarda sürünüz ve  hafif  hareketlerle masaj yaparak uygulayınız. Üzerini örtmeyiniz veya bandaj ile sarmayınız. Günde 3 veya 4 kez uygulanabilir.

 İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. İlacın kullanımına bağlı olarak uygulama bölgesinde tahriş, kızarıklık veya kaşıntı gibi yan etkiler  görüldüğünde, doktorunuza başvurunuz.

İlaç Etken Maddesi:   Nimesulid
İlaç Marka İsmi: EMULID Jel

EMULID Jel kullanma talimatı


EMULID-Jel-İlaç-Prospektüsü

Bir Yorum Yazın