EMESET IM/IV ampul

EMESET IM/IV ampul için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (Endikeleri, EMESET ampul ne ilacıdır; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; dozu; istenmeyen etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi EMESET IM/IV ampul hakkında bilinmesi gereken hususları içerir.)

EMESET 8 mg IM-IV ampul kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

EMESET 8 mg IM-IV ampul kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

EMESET 4 mg IM-IV ampul kısa ürün bilgisi
EMESET 4 mg IM-IV ampul kısa ürün bilgisi

İlaç Marka İsmi: EMESET 8 mg/4 ml IM/IV enjeksiyonluk çözelti içeren ampul-EMESET 4 mg/2 ml IM/IV enjeksiyonluk çözelti içeren ampul

Endikasyon Bilgisi: Ondansetron adlı etken maddeyi içinde bulundurur. EMESET Ampul, kanser hastalarında kusma ve bulantı engellenmesinde; antiemetik etki.

EMESET Ampul kontrendikeleri: aşırı duyarlılık, apomorfin, gebelik ilk 3 ay.

Hamilelikte 3 aya kadar C; 3 aydan sonra B kategorisindedir; emzirme döneminde hekiminize danışmadan kullanmayınız.

EMESET Ampul etkileşimi: Uzun QT sendromu ilaçları, apomorfin hidroklorür, Serotonerjik İlaçlar,

Yan etki: kabızlık, baş ağrısı, vücut ısısında yükselme.

EMESET Ampul de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. EMESET Ampul ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.

EMESET Ampul sırasıyla, Sindirim Sistemi ve Metabolizma; Bulantı ve Kusmada Kullanılan İlaçlar, Serotonin (5HT3) antagonistleri ve ondansetron hcl olarak sınıflandırılmış şekilde, A04AA01 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz EMESET Ampul, KOÇAK FARMA İLAÇ VE KİMYA SANAYİ  firmasının ürünüdür.

Yorum Yap