EMADINE % 0.05 5 ml Oftalmik solüsyon

Endikasyon Bilgisi :

İçerisinde Emedastin adlı etken maddeyi bulunduran EMADINE % 0.05 5 ml Oftalmik solüsyon, gözlerde kanlanma, şişlik, göz yaşarması, kızarma, yanma, şiddetli kaşınmayla belirgin mevsimlere bağlı göz alerjisinde kullanılmaktadır.

 

EMADINE % 0.05 5 ml Oftalmik solüsyon Hakkında Bilinmesi Gereken Noktalar:

 1. EMADINE damlatıldıktan sonra yüzünüzde, ağız veya boğazınızda şişkinlik,  karın ağrısı, soluk alamama, üritker gibi alerjiyi işaret eden belirtilerden herhangi birine sahipseniz derhal hekime haber verilmelidir.
 2. Oküler hipertansiyonunuz var ise hekime danışmadan bu ilacı kullanmanız öngörülmez.
 3. EMADINE lensin renginde değişiklik yapabileceğinden, gözünüzde lens varken damlayı gözünüze uygulamayınız. İlacı damlatmadan önce lensler çıkarılmalı, hekimin tavsiye ettiği miktardaki damlayı damlattıktan sonra lensinizi takmak için en az 15-20 dk lık bir beklemenin ardından lenslerinizi kullanabilirsiniz.
 4. EMADINE damlayı düzenli olarak uyguladığınız halde, birkaç gün içerisinde gözünüzdeki şikayetlerde bir iyileşme olmazsa,  hekiminize müracaat etmelisiniz.
 5. Tedavi süresince, ışığa bakarken  hassasiyet veya görme alanında yüzen lekeler belirmesi, görme problemleri, çift görme, gözlerin kızarması ya da şiddetli göz ağrısı gibi durumlardan herhangi birisi kendinizde görülürse,  hiç vakit kaybetmeden hekiminizi arayınız.
 6. İlacı uyguladıktan hemen sonra geçici puslu görme yan etki olarak görülebilir. Görüşünüz netleşmeden araba ya da alet kullanmak gibi dikkat gerektiren işler yapmayınız.
 7. Bu ilaç üç yaştan küçüklere damlatılmamalıdır.
 8. Damlatıcının uç kısmını eller ve göz de dahil olmak üzere hiç bir yüzey ile temas ettirmeyiniz. Eğer damlalık kirlenirse gözde enfeksiyona sebep olabilir.
 9. Süt veren annelerde ve hamilelikte kullanılmasında; hekime sorulması gerekmektedir.

 

EMADINE % 0.05 5 ml Oftalmik solüsyon’un kullanım Şekli:

 1. Başınızı arkaya doğru hafifçe kaldırınız, gözün alt tarafını aşağıya çekip, yukarıya bakınız. EMADINE damlayı damlatıp, gözünüzü kapayınız. Sabah ve akşamları 1 er damla kullanmak yeterli olacaktır.
 2. EMADINE (emedastin ) ile tedavi esnasında lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. Size verilen dozlardan daha fazla ya da ilacı bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla ilaca devam etmeyi uzattığınız takdirde hastalığınızda  bir iyileşme sağlanmaz, aksine sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

 

EMADINE % 0.05 5 ml Oftalmik solüsyon Yan Etkileri :

 1. Geçici yanma, puslu görme ilacın sık gözlemlenen yan etkileridir.

 

İlaç Etken Maddesi: Emedastin
İlaç Marka İsmi: EMADINE % 0.05 5 ml Oftalmik solüsyon

Yorum Yap