EKSPAZ PLUS Film Tablet

Endikasyon Bilgisi:

İlacın etken maddesi Otilonyum bromür, Simetikon’dur. EKSPAZ PLUS Film Tablet, sindirim sisteminin düz kasları üzerinde etki göstererek spazm (kasılma) giderir, sindirim kanalının aşırı motilitesini (hareket bozukluğunu) düzenler ve mide-bağırsak kanalındaki gaz kabarcıklarını dağıtıcı etkisiyle gazın oluşumunu önleyerek  şişkinliği (gazı) giderir. Karında şişlik, baskı veya gerginlik hissi, bulantı, karın ağrısı, kabızlık, ishal, acil tuvalet ihtiyacı gibi belirtilerle karakterize  İrritabl Bağırsak Sendromu tedavisinde ve aşırı gaza bağlı ağrılı bağırsak spazmları, şişkinlik ve hareket bozukluğu ile karakterize olan diğer sindirim sistemi şikayetlerinin giderilmesi için kullanılır.

EKSPAZ PLUS Film Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Sindirim sisteminin düz kasları üzerinde etki göstererek spazm (kasılma) giderir, sindirim kanalının aşırı motilitesini (hareket bozukluğunu) düzenler ve mide-bağırsak kanalındaki gaz kabarcıklarını dağıtıcı etkisiyle gazın oluşumunu önleyerek  şişkinliği (gazı) giderir.
 3. Levotiroksin (tiroid tedavisinde kullanılan) etken maddeli bir ilaç kullanıyorsanız, bu durumu doktorunuza söyleyiniz. Levotiroksin etken maddeli ilaçlarla birlikte kullanıldığında, her iki ilaç alımı arasında en az 4 saat olması önerilmektedir.
 4. Mide-bağırsak sisteminde delinme, tıkanma veya bunların şüphesi varsa; kullanmayınız.
 5. Eğer göz tansiyonunuz (glokom) veya prostat büyümesi varsa ya da şeker hastasıysanız  veya mide çıkışında tıkanıklık gibi rahatsızlıklarınız varsa, doktorunuza danışmadan kullanmayınız.
 6. Çocuklarda kullanmayınız.
 7. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanılması önerilmez. Doktorunuza danışmadan kesinlikle  kullanmayınız.

EKSPAZ PLUS Film Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte yemeklerden 20 dakika önce alınız.
 3. Günde 2-3 kere 1 tablet alınması önerilmektedir.

İlacın Olası Yan Etkileri

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. İlacın kullanımına bağlı olarak yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

İlaç Etken Maddesi:  Otilonyum bromür, Simetikon

İlaç Marka İsmi: EKSPAZ PLUS Film Tablet

EKSPAZ PLUS Film Tablet İlaç Prospektüsü


ekspaz-plus-film-tablet-ilac-prospektusu

Bir Yorum Yazın