EFERMAG 365 mg 30 Efervesan Tablet

Endikasyon Bilgisi :

Etken maddesi magnezyum oksit olan EFERMAG 365 mg 30 Efervesan Tablet, vücuttaki magnezyumun yetersiz oluşuna bağlı  kemik, kas, damarlar ve sinir sistemindeki düzensizlik durumlarında kullanılmaktadır. EFERMAG, enerjisiz kalma, dikkat dağınıklığı, tahammülsüzlük, umutsuzluk, karamsarlık gibi herhangi bir ruhsal bozukluk; kasiyumun dokularda birikmesi, vücutta iltihaplanma; solunumla ilgili problemler, kalpte, atardamarlar ve toplardamarlarda dolaşım bozukluğu, çarpıntı, sindirim organlarındaki kas spazmları, Osteoartrit, kemik erimesi,  osteoporoz, kemiklerde hareket kısıtlılığı, kas ve kemik tümörü, ayaklarda kramp veya karıncalanma, uyuşma; kaslarda kist, zayıflık ve ağrı, erken doğum, regl sancılarının normalden daha şiddetli olması veya regl olmadan önce asabi ruh hali, vücut ödemi, memede ağrı, şiddetli tek yanlı baş ağrısı, pankreasın insülin üretememesi, üreter taşlarda tekrarlama gibi magnezyumun yetersizliğinden kaynaklanan rahatsızlıklara mani olmak için, magnezyum takviyesine gerek görüldüğü hallerde verilir.

 

EFERMAG Efervesan Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

•İnsan metabolizmasının olmazsa olmazı  magnezyum vücudunuzda bulunması gerekenden eksikse aşağıdaki şikayetlerle  karşılaşabilirsiniz : ara ara aniden tansiyonunuz yükseliyorsa ya da şekeriniz düşüyorsa, nedeni belli olmayan kalp çarpıntınız varsa, kendinizi devamlı yorgun ve halsiz hissediyorsanız, uyumakta zorluk çekiyorsanız, iştahınız azaldıysa, baldırlarınızda kramlar oluşuyorsa, regl döneminde sancılarınız normalden daha fazlaysa, asabi halleriniz artmaya, tahammül sınırınız azalmaya başlamışsa, öğrenmede güçlük ve hafızanızda zayıflama başlamışsa sizde magnezyum minerali yetersizliği olabilir.
•Eğer alkol kullanıyorsanız, alkol bu mineralin azalmasına sebep olmaktadır.
•Eğer böbreklerinizde şiddetli derecede yetersizlik var ise veya kalbinizle ilgili  tedavi görüyorsanız yada bir depresyon ilaçları ile birlikte lityum alıyorsanız, bu ilaçla tedaviye başlamadan önce hekiminize halihazırda hangi ilaçları kullandığınızı ve rahatsızlıklarınızı anlatınız.
•Hamile bayanlarda ve emziren annelerde ancak hekim gözetiminde kullanılabilir.

EFERMAG Efervesan Tablet’ in Kullanım Şekli :

•Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedaviniz süresince lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. EFERMAG, yanlış veya size önerilenden  fazla kullanıldığı takdirde hastalığınızda  bir iyileşme sağlanmaz, aksine sağlığınıza ciddi zararlar verebilir.
•İlacın her bir tabletini yemek yedikten hemen sonra bir bardak suda çözündürerek içiniz. Boş mideye alınmamalıdır.

EFERMAG Efervesan Tablet’in Olası Yan Etkileri

•EFERMAG ilacını kullanırken koma hali, EKG sonuçlarında anormallik, bilinç kaybı, zor nefes alıp verme, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik, ruhsal bozukluklar, kan basıncında düşme gibi bir durumla karşılaştığınızda acilen hekiminizi haberdar ediniz ve acil desteğe ihtiyacınız olabileceği için hemen bir sağlık kuruluşuna gidiniz.
•Baş dönmesi, bilinç bulanıklığı, sersemlik hali,  sulu dışkı ilacın sık rastlanan yan etkileridir.

İlaç Etken Maddesi: magnezyum oksit
İlaç Marka İsmi: EFERMAG 365 mg 30 Efervesan Tablet

EFERMAG 365 mg 30 Efervesan Tablet kullanma talimatı


EFERMAG 365 mg 30 Efervesan Tablet kullanma talimatı

EFERMAG 365 mg 30 Efervesan Tablet kısa ürün bilgisi


EFERMAG 365 mg 30 Efervesan Tablet kısa ürün bilgisi

Yorum Yap