EBRASEL 25 mg/5ml IV ampul

EBRASEL 25 mg için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, EBRASEL ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; dozu; istenmeyen etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi EBRASEL 25 mg/5ml IV enj. çöz. içeren ampul hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.)

EBRASEL 25 mg/5ml IV enj. çöz. içeren ampul kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

EBRASEL 25 mg-5ml IV enj. çöz. içeren ampul kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

EBRASEL 25 mg/5ml IV enj. çöz. içeren ampul kısa ürün bilgisi

EBRASEL 25 mg-5ml IV enj. çöz. içeren ampul kısa ürün bilgisi

EBRASEL 25 mg/5ml IV ampul de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz EBRASEL’i nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. EBRASEL ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
EBRASEL’i size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız hastalığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. Ayrıca ilacı bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla devam etmeyi uzattığınız takdirde sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

İlaç Marka İsmi: EBRASEL 25 mg/5ml IV enjeksiyonluk çözelti içeren ampul

Endikasyon bilgisi: Urapidil etken maddesini içinde bulunduran EBRASEL, yüksek tansiyonda, kan basıncının kontrol altına alınmasında; antihipertansif

EBRASEL, hamilelikte C kategorisindedir; emzirme döneminde kullanılmaz.

Kontrendikeleri: aşırı duyarlılık, aort koarktasyonu olan hastalar, arteriyovenöz şant uygulanmış olanlar

Yan etki: halsizlik, mide bulantısı, baş ağrısı, sersemlik.

EBRASEL 25 mg sırasıyla Kalp Damar Sistemi, antihipertansifler, Periferik etkili Antiadrenerjikler, Alfa-adrenoreseptör antagonistleri ve urapidil şeklinde sınıflandırılmış olup, C02CA06 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz EBRASEL 25 mg, HAVER FARMA İLAÇ firmasının ürünüdür.

Yorum Yap