E.S. MESOSEL 4 g/60 g rektal süspansiyon

E.S. MESOSEL 4 g/60 g için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (Endikeleri, E.S. MESOSEL ne ilacıdır; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; dozu; istenmeyen etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi E.S. MESOSEL 4 g/60 g rektal süspansiyon hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar)

E.S. MESOSEL rektal süspansiyon kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

E.S. MESOSEL rektal süspansiyon kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

E.S. MESOSEL rektal süspansiyon’un kısa ürün bilgisi

E.S. MESOSEL rektal süspansiyon'un kısa ürün bilgisi

İlaç Marka İsmi: E.S. MESOSEL 4 g/60 g rektal süspansiyon

Endikasyon Bilgisi: mesalazin adlı etken maddeyi içinde bulundurur. E.S. MESOSEL, ülseratif kolitte (kolon iltihabı); iltihap önleyici etki.

DOZAJ: günde 1×1 şişe

E.S. MESOSEL kontrendikeleri: aşırı duyarlılık, ağır karaciğer, böbrek hastalığı.

Hamilelikte B kategorisindedir; emzirme döneminde hekiminize danışmadan E.S. MESOSEL kullanmayınız.

E.S. MESOSEL etkileşimi: tioguanin, 6-merkaptopürin, azatiyoprin

Yan etki: gaz, mide bulantısı, karın ağrısı.

E.S. MESOSEL de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. E.S. MESOSEL ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.

E.S. MESOSEL sırasıyla, Sindirim Sistemi ve Metabolizma, İshal İlaçları, Barsak Antienflamatuar ve Antienfektifleri, Barsak Antienflamatuarları, Aminosalisilik asit ve benzerleri, mesalazin olarak sınıflandırılmış şekilde, A07EC02 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz E.S. MESOSEL, HAVER FARMA ilaç firmasının ürünüdür.

Yorum Yap