DİGOXİN – SANDOZ Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etkin maddesi Digoksin’dir. DİGOXİN – SANDOZ Tablet, Kalp hastalıkları  tedavisi ile ilgilidir. Kalp atım hızını azaltan, kalp yetmezliği riskinin belirtilerini ortadan kaldıran ve kalp kası liflerinin kasılma yeteneğini arttıran bir ilaçtır.

DİGOXİN – SANDOZ Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Kalp atım hızını azaltan, kalp yetmezliği riskinin belirtilerini ortadan kaldıran ve kalp kası liflerinin kasılma yeteneğini arttıran bir ilaçtır.
  3. Eğer elektrolit dengesizlik, bir akciğer hastalığına bağlı  olarak meydana gelen sağ kalbin büyümesi, koroner yetmezliği , karaciğer yetmezliği, böbrek yetmezliği durumlarından herhangi biri ya da birkaçına sahipseniz bu ilacı kullanmadan önce doktorunuzu bilgilendirmeniz gerekmektedir. İlacınızı güvenle kullanabilmeniz için doz ayarlamalarına ve testlere ihtiyaç duyulabilir.  .
  4. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

DİGOXİN – SANDOZ Tablet’in Kullanım Şekli :

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. İlacın her dozu bir bardak su ile birlikte alınır.

 İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Baş ağrısı, yüzde ağrı, yorgunluk hissi, uyku hali, sersemlik, karın ağrısı, algı bozukluğu ve kabuslar seyrek görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi:  Digoksin

İlaç Marka İsmi: DİGOXİN – SANDOZ Tablet

DİGOXİN – SANDOZ Tablet İlaç Prospektüsü


DİGOXİN-–-SANDOZ-Tablet-İlaç-Prospektüsü-1

Bir Yorum Yazın