DİFURAT 120 mg Gastrorezistan Sert Kapsül

DİFURAT 120 mg için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (endikeleri, DİFURAT ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce bilinmesi gerekenler; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşimi, sakıncaları; saklama koşulları; uygulama biçimi; dozaj bilgileri; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi DİFURAT hakkında bilinmesi gereken hususlar)

120 mg DİFURAT Gastrorezistan Sert Kapsül kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

120 mg DİFURAT Gastrorezistan Sert Kapsül kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

120 mg DİFURAT Gastrorezistan Sert Kapsül kısa ürün bilgisi
120 mg DİFURAT Gastrorezistan Sert Kapsül kısa ürün bilgisi

İlaç Marka İsmi: DİFURAT 120 mg Gastrorezistan Sert Kapsül

Endikasyon Bilgisi: Dimetil fumarat adlı etken maddeyi içinde bulundurur. Tekrarlayan-düzelen tip MS (multiple skleroz ) tadavisinde;

DİFURAT DOZAJI: başlangıç günlük 2 defa 120 mg lık 1’er kapsül;  idame günlük 2 defa 240 mg lık 1’er DİFURAT kapsül

DİFURAT kontrendikeleri: aşırı duyarlılık reaksiyonlarında.

Hamilelikte C kategorisindedir ve emzirme döneminde kullanılmaz.

DİFURAT etkileşimi: canlı aşılar, aminoglikozidler, diüretikler, rituksimab, nonsteroidal anti-inflamatuar ilaçlar, mitoksantron, lityum.

DİFURAT 120 mg yan etkisi: diyare, gastrit, vücut ısısında artış. kaşıntılı döküntü.

DİFURAT Gastrorezistan Sert Kapsül de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. DİFURAT ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.

DİFURAT 120 mg sırasıyla, Antineoplastik ve immünomodülatör ajanlar, İmmünsupresif Ajanlar, Diğer İmmünsupresif Ajanlar ve Dimetil fumarat olarak sınıflandırılmış şekilde, L04AX07 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz DİFURAT, GENERİCA İlaç firmasının ürünüdür.

Yorum Yap