Difestol Jel

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etkin maddesi Difenhidramin hidroklorür, Lidokain hidroklorür’dür. Difestol Jel, vücuttaki sinir sinyallerini kısa süreli olarak engelleyen bir lokal anesteziktir yani hissizleştiren bir ilaçtır ve ayrıca vücutta kızarıklığa, şişliğe ve iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini azaltan antialerjik özelliği vardır. Cilt iltihabı, ağrılı ve kaşıntılı cilt tahrişleri, kozmetiklerin sebep olduğu alerji ve kurdeşen, çıban, anüs çatlakları, böcek sokmaları, güneş yanığı ve çocuk bezi bölgesinde oluşan pişiklerin tedavisinde kullanılır.

Difestol Jel Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Vücuttaki sinir sinyallerini kısa süreli olarak engelleyen bir lokal anesteziktir yani hissizleştiren bir ilaçtır ve ayrıca vücutta kızarıklığa, şişliğe ve iltihaba neden olan kimyasalların etkilerini azaltan antialerjik özelliği vardır.
 3. Tedavi edilen bölgeyi hava almayacak şekilde kapatmayınız ya da bandajlamayınız. Eğer çocuğun bebek bezi bölgesi tedavi ediliyorsa sıkı ve dar bezler kullanmayınız. Çocuk bezini bağladığınız bölgeyi temiz ve kuru tutunuz. Çocuğun bezini sık sık değiştiriniz.
 4. İlacı kullanmaya başladıktan sonra tedavi edilen bölgeye diğer deri ilaçlarını uygulamaktan kaçınınız.
 5. Bu ilacı kullanmaya başladıktan sonra iki üç hafta içerisinde bir iyileşme görülmez ise doktorunuza başvurunuz.
 6. Bu ilacı derin cilt yaralarına ve ağır yanıklarına uygulamayınız. Bu tür rahatsızlıklar tıbbi müdahale gerektirebilir.
 7. Bu ilacın göz,burun ve ağız içine kaçmasından sakınınız. İlacın kaza ile bu bölgelere teması halinde ilgili bölgeyi  bol su ile yıkayınız.
 8. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

Difestol Jel’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacı tedavi edilecek bölgeye yeterli miktarda sıkıp, hafif  hareketlerle masaj yaparak uygulayınız.

 İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. İlacı uyguladığınız yerde tahriş, kızarıklık, kaşıntı ve kuruluk gibi yan etkilerde doktorunuzla  görüşünüz.

İlaç Etken Maddesi:  Difenhidramin hidroklorür, Lidokain hidroklorür

İlaç Marka İsmi: Difestol Jel

Difestol Jel İlaç Prospektüsü


Difestol-Jel-İlaç-Prospektüsü

Bir Yorum Yazın