DİCLOFLAM kaplı tablet 50 mg

DİCLOFLAM için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, DİCLOFLAM ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; dozu; istenmeyen etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi DİCLOFLAM kaplı tablet hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.)

DİCLOFLAM Kaplı Tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

DİCLOFLAM Kaplı Tablet kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

DİCLOFLAM Kaplı Tablet kısa ürün bilgisi

DİCLOFLAM Kaplı Tablet kısa ürün bilgisi

DİCLOFLAM da dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz DİCLOFLAM’ı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. DİCLOFLAM ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
DİCLOFLAM’ı size verilen dozlardan daha fazla kullanmanız hastalığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. Ayrıca DİCLOFLAM’ı bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla devam etmeyi uzattığınız takdirde ilacın sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

İlaç Marka İsmi: DİCLOFLAM kaplı tablet 50 mg

Endikasyon bilgisi: Diklofenak potasyum etken maddesini içinde bulunduran DİCLOFLAM Tablet, romatizmal rahatsızlık ve eklem iltihabı hastalıklarına bağlı ateş, ağrı ve iltihabi durumların rahatlatılmasında; ayrıca diş, baş ağrısı, regl sancıları, hasar veya darbe sonucu etkilenen yerde şişmeyle birlikte görülen ağrılar; kalça, parmaklar, ayaklar, dirsek, diz gibi hareketli eklemlerin ağrıları, idrar yolları ve yumurtalık iltihabına bağlı ağrıda ve diş çekimi ya da cerrahi operasyon sonrasında ağrı ve şişmenin önlenmesinde; antiromatik, analjezik, antiinflamatuvar, antipiretik olarak.

DİCLOFLAM tablet, hamilelikte 6. aya kadar C; 6 aylıktan sonra D kategorisindedir, emzirme döneminde hekiminize danışmadan kullanmayınız.

DİCLOFLAM sırasıyla  Kas İskelet Sistemi, Antienflamatuar ve Antiromatikler (Nonsteroid), Asetik asit türevleri ve diklofenak
şeklinde sınıflandırılmış olup, M01AB05 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz DİCLOFLAM, SANTA FARMA İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür.

Yorum Yap