DICETEL 50 mg Film Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Pinaveryum bromür’dür. DICETEL 50 mg Film Tablet, bağırsak ve safra kanalına etki ederek, safra kanalı ve bağırsakların fonksiyon bozukluklarına bağlı  oluşan spazm, mide krampı ve ağrının rahatlatılmasını sağlar. Ayrıca, baryum lavmanı ve kolonoskopi esnasında spazm, hareketlerde rahatsızlık ve ağrıyı önlemek için kullanılır.

DICETEL 50 mg Film Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Safra kanalı ve bağırsakların fonksiyon bozukluklarına bağlı  oluşan spazm, mide krampı ve ağrının rahatlatılmasını sağlar.
 3. Eğer bağırsak ya da safra kanalı spazmını rahatlatmak için başka ilaçlar kullanıyorsanız, doktorunuza kullandığınız ilaçları söyleyiniz. DİCETEL, bu ilaçların spazma karşı etkisini arttırabilir.
 4. Mide tahrişini azaltmak için tabletleri yemek esnasında almaya özen gösteriniz.
 5. Laktoz içermektedir. Eğer daha önceden doktorunuz tarafından bazı şekerlere karşı tolerans bozukluğunuz olduğu söylenmişse, ilacı kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz.
 6. Çocuklarda kullanımı önerilmemektedir.
 7. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

DICETEL 50 mg Film Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız. Yemek borusu tahriş riskini azaltmak için yemek ortasında almanız önerilir.
 3.  Normal günlük önerilen doz: günde 3 kez 1 er tablettir.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Yutma zorluğu, hasta olma yada hasta hissetme hali, karın ve mide ağrısı, ishal gibi yemek borusu-mide ve bağırsak rahatsızlıkları görülebilir. Bunlar ciddi yan etkilerdir ve çok seyrek görülür. Bu durumlardan herhangi biri ile karşılaştığınızda tıbbi yardım için acilen doktorunuza başvurunuz.

İlaç Etken Maddesi: Pinaveryum bromür
İlaç Marka İsmi: DICETEL 50 mg Film Tablet

 

Yorum(2)

 1. 23 Eylül 2017
 2. 23 Eylül 2017

Bir Yorum Yazın