DICETEL Film Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Pinaveryum bromür’dür. DICETEL Film Tablet, bağırsak ve safra kanalına etki ederek, safra kanalı ve bağırsakların fonksiyon bozukluklarına bağlı  oluşan spazm, mide krampı ve ağrının rahatlatılmasını sağlar. Ayrıca, baryum lavmanı ve kolonoskopi esnasında spazm, hareketlerde rahatsızlık ve ağrıyı önlemek için kullanılır.

DICETEL Film Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Safra kanalı ve bağırsakların fonksiyon bozukluklarına bağlı  oluşan spazm, mide krampı ve ağrının rahatlatılmasını sağlar.
 3. Eğer bağırsak ya da safra kanalı spazmını rahatlatmak için başka ilaçlar kullanıyorsanız, doktorunuza kullandığınız ilaçları söyleyiniz. DİCETEL, bu ilaçların spazma karşı etkisini arttırabilir.
 4. Mide tahrişini azaltmak için tabletleri yemek esnasında almaya özen gösteriniz.
 5. Laktoz içermektedir. Eğer daha önceden doktorunuz tarafından bazı şekerlere karşı tolerans bozukluğunuz olduğu söylenmişse, ilacı kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz.
 6. Çocuklarda kullanımı önerilmemektedir.
 7. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız. İlacın hamilelikte kullanılması önerilmemektedir. Emzirme döneminde anne sütüne geçer ve emzirilen bebeğe zarar verebilir.

DICETEL Film Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Karın ağrısı, mide ağrısı, yutma zorluğu ve hasta olma yada hasta hissetme hali, yemek borusu-mide ve bağırsak rahatsızlıkları gibi yan etkilerden herhangi biri görüldüğünde tıbbi yardım için acilen doktorunuza başvurunuz.

İlaç Etken Maddesi: Pinaveryum bromür

İlaç Marka İsmi: DICETEL Film Tablet

DICETEL Film Tablet İlaç Prospektüsü


DICETEL-Film-Tablet-İlaç-Prospektüsü

Bir Yorum Yazın