DİAMOND 125 mg film tablet

İlaç Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 

  1. İlaç Marka İsmi: DİAMOND 125 mg film tablet
  2. Endikasyon Bilgisi: DİAMOND ilaç, Bosentan monohidrat adlı etken maddeyi içinde bulundurur. Pulmoner arteriyel hipertansiyonda ve dijital ülseri olan sistemik skleroz hastalarında; akciğerlere olan kan akışını verimli hale getirmek, kalbin iş yükünü azaltmak için endotelin reseptör antagonisti olarak.
  3. DİAMOND DOZAJI: yetişkinler için günde 2 defa 62,5 ya da 125 mg; çocuklar için sabah ve akşam 2 mg/kg. şeklindedir.
  4. DİAMOND ile etkileşimi olan preperatlar: ketokonazol, vorikonazol, itrakonazol, ritonavir, Siklosporin A, karbamazepin, Takrolimus, glibenklamid, Rifampisin, fenobarbital, Simvastatin, fenitoin, sirolimus, Nevirapin, gebeliği önleyici hormonal ilaçlar, sildenafil, epoprostenol.
  5. DİAMOND’un kontrendikeleri: alerjik reaksiyon, karaciğer bozukluğu, gebelik, normalin 3 katı karaciğer aminotransferaz seviyeleri, Siklosporin A ile eş zamanlı kullanmak.
  6. DİAMOND, hamilelikte X kategorisindedir; emzirme döneminde hekime danışmadan kullanılmaz.
  7. DİAMOND yan etkisi: hipotansiyon, bacak ve bilek ödemi, yüzde kızarıklık,  reflü, baş ağrısı, burun tıkanıklığı, ciltte kaşıntılı döküntü.
  8. DİAMOND 125 mg film tablet de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. DİAMOND tedavisi yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
  9. DİAMOND 125 mg film tablet sırasıyla, Kalp Damar Sistemi, Antihipertansifler, Diğer antihipertansifler, pulmoner arteriyel hipertansiyon için antihipertansifler ve bosentan olarak sınıflandırılmış şekilde, C02KX01 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz DİAMOND üretimini Abdi İbrahim İlaç Sanayi yapar, ruhsatı da aynı şirkete aittir.  DİAMOND 125 mg için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (ne ilacıdır; DİAMOND’a başlarken bilinmesi gereken konular; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı;  ilaç etkileşimi, sakıncaları; saklama koşulları; uygulama biçimi; dozajı; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler) aşağıdadır.

 

DİAMOND 125 mg kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)
DİAMOND 125 mg kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

DİAMOND 125 mg kısa ürün bilgisi
DİAMOND 125 mg kısa ürün bilgisi

Ruhsatı:  Abdi İbrahim İlaç San. ve Tic. A.Ş.
Adres: Reşitpaşa Mah. Eski Büyükdere Cad. No.4  34467 Maslak / Sarıyer/ İSTANBUL
Tel no: 0212 366 84 00-Faks no: 0212 276 20 20

Yorum Yap