Devit-3 Oral Damla

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi D3 Vitamini‘ dir. Devit-3 Oral Damla, D vitamini yetersizliği tespit edilmiş küçük bebeklere  ve büyüklere vitamin takviyesi için verilen bir ilaçtır. Devit-3, D vitamininin gerekli düzeyde bulunmadığı durumlarda: omurga, kol ve bacak kemiklerinde biçim bozukluğu ile belirgin raşitizmde; Osteomalazide (kemiklerin yumuşaması ve zayıflaması) ve Osteoporozda hastalık belirtilerinin iyileştirilmesinde; sindirim ve emilim bozukluğuna bağlı D vitamini yetersizliği oluşumunun engellenmesi için tamamlayıcı etkiler göstermektedir.

 

Devit-3 Oral Damla Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

  1. Devit-3 kullandığınızda yüzünüzde, dudak, dil veya boğazınızda şişlik,nefes daralması, kurdeşen, şuur kaybı gibi alerjiyi işaret eden bir durumla karşılaştığınızda hekiminizi arayınız.
  2. Kan basıncının çok yüksek olması, koroner damar tıkanıklığı, böbrek fonksiyonlarında bozukluk, üreter taş varlığı, epilepsi, bronş iltihabı veya tüberküloz hastalığı durumlarından biri ya da bir kaçı sizde varsa, Devit-3 ile tedaviye başlamadan önce hekiminizi hastalıklarınız hakkında bilgilendiriniz.
  3. Hamilelikte, emzirme dönemlerinde ve bebeklerde doktor gözetiminde, uygun dozlarda kullanılabilir.
  4. Bu ilacı hekim tavsiyesi olmadan kesinlikle kullanmayınız.

 

Devit-3 Oral Damla’ nın kullanım Şekli:

  1. Devit-3 hekim kontrolünde  kullanılması önemlidir. Reçetenize nasıl yazıldıysa o şekilde kullanınız.  Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uymalısınız. Size verilen dozlardan daha fazla ya da ilacı bırakmanız gerektiği söylendiği halde bırakmamakta ısrar edip ilaca devam etmeyi uzattığınız takdirde hastalığınız farklı yönde ilerler, sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.
  2. Günde 1 defadan fazla olmamak kaydıyla, ağıza doğrudan ya da küçük bir miktar sulu gıda içine damlatarak kullanınız.

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Devit-3 kullanımından doğan herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

 

İlaç Etken Maddesi: D3 Vitamini
İlaç Marka İsmi:  Devit-3 Oral Damla

Devit-3 Oral Damla Kullanma Talimatı


Devit-3 Oral Damla Kullanma Talimatı

Bir Yorum Yazın