DEVALJIN IM/IV Ampul

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Metamizol sodyum’dur. DEVALJIN 2 ml 1 gr IM/IV Ampul, ani ya da kontrol altına alınamayan normalin üstündeki ağrılar içindir. DEVALJIN Ampul, taş veya kum dökme ile alakalı krampın da eşlik ettiği ağrı, grip, soğuk algınlığı yada enfeksiyon hastalıklarında ateşli durumlar, travmatik kemik kırığı, doku ezilmesi, regl sancısı, migren ve diş apsesinin dayanılmaz ağrılarında hemen başlayan kuvvetli etkisi ile ağrıyı dindirerek, vücudu rahatlatır.

 

DEVALJIN 2 ml 1 gr IM/IV Ampul Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. İlacın etken maddesine daha evvel bir hassasiyet geliştiyse bu ilacı kullanmaktan kaçınınız.
  2. DEVALJIN ampul üç aylıktan (beş kilo) küçük süt çocuklarına verilmemelidir.
  3. Eğer, mide veya bağırsaklarınızda iltihaplı bir hastalık veya ülser şüphesi,  böbrek veya karaciğer işlevlerinde ciddi yetersizlik, düşük tansiyon, nazal şişkinlik, lösemi, aneminiz ya da laktoz, galaktoza hassasiyetiniz, müzmin kurdeşeniniz var ise DEVALJIN ampulü hekime danışmadan kesinlikle kullanmamalısınız.
  4. İlacın kullanımı süresince göğüs ağrısı, soluk alırken zorlanma, konuşma bozukluğu, görme veya denge bozukluğu gibi kalp ya da dolaşım problemi belirtilerinde acilen bir sağlık kuruluşuna müracaat ediniz.
  5. Hamilelikte özellikle 6. aydan itibaren kullanılması doğmamış çocukta doğum kusuru görülebilir; süt veren kadınlarda DEVALJIN ampul emzirilen çocuğa zarar verir.
  6. DEVALJIN ampulün uygulanmasından sonra nabzınızda artış, kol ve bacaklarda soğukluk hissi, soğuk ter, baş dönmesi, uyuşukluk, bulantı, deri renginin solması, solunum güçlüğü, yüzde şişkinlik, kaşıntı, kalp bölgesinde basınç hissi gibi alışılmadık belirtilerde acilen doktora haber verilmeli ve doktor gelene kadar havadar bir yerde hasta baş aşağı vaziyette yatırılmalı ve soluk yolunun açık tutulmasına yardımcı olunmalıdır.
  7. DEVALJIN ampul az ağrılı durumların tedavisinde kullanılmamalıdır.

 

DEVALJIN 2 ml 1 gr IM/IV Ampul’ün Kullanım Şekli :

 

  1. Bu ilacı hekim nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanılması gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerini dikkate alınız. Tavsiye edilen miktardan daha fazla ya da DEVALJIN Ampülün bırakılmasını gerektirecek hallerde devam etmeyi ısrarla uzatırsanız başka bir rahatsızlık ortaya çıkabilir ve bu durum sağlığınızı olumsuz etkiler.
  2. DEVALJIN Ampul, kas ya da toplardamar içine kullanılır. Ancak, 3 ay ila 11 aylık çocuklarda damardan verilmesi uygun değildir.

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. DEVALJIN Ampül kullanımının ardından şuur kaybı, boğaz, yüz, dudaklarınızda veya dilinizde şişkinlik, soluma zorluğu gibi bir durum geliştiyse acilen hekiminizi arayınız.

 

İlaç Etken Maddesi: Metamizol sodyum

İlaç Marka İsmi: DEVALJIN 2 ml 1 gr IM/IV Ampul

DEVALJIN IM/IV Ampul İlaç Prospektüsü


DEVALJIN IM-IV Ampul İlaç Prospektüsü

Yorum Yap