DermatixSI Ultra Jel (Yara İzini Azaltan Silikon Jel)

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi Siklik ve polimerik siloksanlar ve vitamin C ester’dir. DermatixSI Ultra Jel (Yara İzini Azaltan Silikon Jel), cilt üzerindeki yara izlerini yumuşatıp, düzgünleşmesine ve bu bölgedeki kaşıntı, ağrı ve rahatsızlık hissinin giderilmesine yardımcı olup,  kızarıklığın azaltılmasını sağlar. Görünmeyen, kokusuz ve yağsız bir tabaka oluşturur. Kabarmış yara izlerini yumuşatmaya, kırmızı ve koyu renkli yara izlerinin renginin açılmasına yardımcı olur. Yeni iyileşen veya olgunlaşmamış belirgin yara izlerinde yara izi oluşumunu önleyici bir üründür.  Ameliyat sonrası oluşan yara izleri,  darbeden dolayı oluşan yara izleri ve  yanık izleri tedavisinde kullanılır.

DermatixSI Ultra Jel (Yara İzini Azaltan Silikon Jel)     Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Ameliyat sonrası oluşan yara izleri,  darbeden dolayı oluşan yara izleri ve  yanık izleri tedavisinde kullanılır.
 3. Bu ürün vücudun sadece dış yüzeyine uygulanır.
 4. Çocuklarda güvenli bir şekilde kullanılabilir.
 5. Ürünün kullanımı tedavi edilecek izin büyüklüğüne göre haftalarca ya da aylarca sürebilir.  İlacınızı doktorunuzun reçetede belirttiği şekilde ve sürede kullanınız.
 6. Eğer jeli uygulayacağınız bölge yüzünüzde ise jeli uyguladıktan sonra 4-5 kurumasını bekleyiniz. İyice kuruduktan sonra makyaj yapılabilir.
 7. Ürünü iyileşmemiş açık yaralara kullanmayınız.
 8. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ürünü kullanmayınız.

DermatixSI Ultra Jel (Yara İzini Azaltan Silikon Jel)’in kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Jeli uygulayacağınız bölgeyi yıkayıp, kurulayınız. Ürünü parmağınızın ucuyla küçük bir miktar alıp,  ince bir tabaka halinde  tedavi edilecek bölgeye sürünüz. 4-5 dakika kendi kendine kurumaya bırakınız.  İstenen sonucun alınabilmesi için en az 2 ay boyunca sabah 1 – akşam l kere olmak üzere düzenli bir şekilde kullanılması gerekmektedir.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.

 

laç Etken Maddesi:  Siklik ve polimerik siloksanlar ve vitamin C ester

İlaç Marka İsmi:  DermatixSI Ultra Jel (Yara İzini Azaltan Silikon Jel)

1 Yorum

 1. 25 Temmuz 2017

Bir Yorum Yazın