DEPARTON 20 mg Film Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Tadalafil’dir.  DEPARTON 20 mg Film Tablet, kasları gevşeterek kan akışını vücudun belirli bölgelerine doğru hızlandırır. Akciğerlerin çevresindeki kan damarlarının  gevşemesini sağlar ve akciğerlere giden kan akımını güçlendirir.

DEPARTON 20 mg Film Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. DEPARTON, akciğerlerin çevresindeki kan damarlarının  gevşemesini sağlar ve akciğerlere giden kan akımını güçlendirir.
  3. Göğüs ağrısı veya ağırlık hissi, kola veya omuzlara doğru yayılan ağrı, mide bulantısı, terleme, genel olarak hasta hissetme,  kalp atışlarında düzensizlik, nefes darlığı, baş dönmesi hissi, bayılma, el ve ayak bileklerinde şişlik, görme değişiklikleri, kulaklarda çınlama ve ani duyma kaybı ve ani görme kaybı gibi durumlarda DEPARTON’un kullanımını kesip, acilen doktorunuza başvurunuz.
  4. Karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı, lösemi, kan hücresi hastalıkları, kalp hastalığı, kalp ritim bozukluğu, son 90 gün içinde geçirilmiş kalp krizi öyküsü, mide ülseri, gece körlüğü, felç, son altı ay içinde kalp yetmezliği öyküsü, yüksek veya düşük tansiyon, göğüs ağrısı, kanama bozuklukları  gibi durumlardan herhangi biri varsa, bu ilacı doktorunuza danışmadan kullanmayınız.
  5. DEPARTON’u 18 yaşın altındaki kişiler kullanmamalıdır.

DEPARTON 20 mg Film Tablet’in Kullanım Şekli :

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. İlacın her dozunu bir bardak dolusu su ile alınız. Tercihen aç veya tok karnına alınabilir. Önerilen doz günlük 40 mg  (2 adet 20 mg lık tablet) dır. Günlük 40 mg dan fazla kullanmayınız.

İlacın Olası Yan Etkileri

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  2. Baş ağrısı,  baş dönmesi, hazımsızlık, yüzde kızarıklık, burun tıkanıklığı, kol-bacak ve sırt ağrısı,  kas ağrısı, ateş basması, ve ciltte döküntü yaygın görülen yan etkilerdir.

 

İlaç Etken Maddesi:  Tadalafil
İlaç Marka İsmi: DEPARTON  20 mg Film Tablet

DEPARTON  20 mg Film Tablet Kullanma Talimatı


DEPARTON-20-mg-Film-Tablet-İlaç-Prospektüsü

Bir Yorum Yazın