DEFEJACT 125 mg dağılabilir tablet

İlaç Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 

  1. İlaç Marka İsmi: DEFEJACT 125 mg dağılabilir tablet
  2. Endikasyon Bilgisi: deferasiroks adlı etken maddeyi içinde bulundurur. DEFEJACT, fazla demir birikimine bağlı hastalıklarda; fazla demirin vücuttan atılımımının (şelasyon) sağlanması.
  3. DEFEJACT DOZAJI: 10-40 mg/kg/gün. Günde 1 kere, yemek yemeden yarım saat önce.
  4. DEFEJACT kontrendikeleri:  aşırı hassasiyet, ilerlemiş kanser hastalığı, Myelodisplastik sendrom ve böbrek hastalığı.
  5. DEFEJACT, hamilelikte C kategorisindedir ve emzirme döneminde hekime danışmadan kullanılmaz.
  6. DEFEJACT ile etkileşimi olan preperatlar: Kolesevelam (zenum, kovel, coselam), kolestramin, antikoagülanlar, alüminyum bulunan antiasitler, alosetron, tizanidin. ramelteon, kafein, takrin, duloksetin, teofilin, melatonin, repaglinid, paklitaksel, oral doğum kontrol ilaçları, UGT indükleyicileri.
  7. DEFEJACT ‘ın yan etkisi: Kan kreatinin seviyelerinde, transaminazlarda artma, idrarda albümin, ciltte kaşıntı veya döküntüler, gastrointestinal rahatsızlık.
  8. DEFEJACT 125 mg dağılabilir tablet de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. DEFEJACT ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
  9. DEFEJACT 125 mg sırasıyla, Çeşitli ilaçlar, Diğer Tüm Terapötikler, Demir Chelating Ajanlar ve deferasiroks olarak sınıflandırılmış şekilde, V03AC03 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle alabileceğiniz DEFEJACT 125 mg’ın üretimini World Medicine İlaç Sanayi yapar, ruhsatı da aynı şirkete aittir.  DEFEJACT 125 mg için kısa bilgi ve prospektüs pdf belgeleri (ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce bilinmesi gerekenler; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı;  ilaç etkileşimi, sakıncaları; saklama koşulları; uygulama biçimi; dozaj bilgileri; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler) aşağıdadır.

 

DEFEJACT 125 mg kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)
DEFEJACT 125 mg kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

DEFEJACT 125 mg kısa ürün bilgisi
DEFEJACT 125 mg kısa ürün bilgisi

İlacın Ruhsatı: World Medicine İlaç San. ve Tic. A.Ş.
Adres: Evren Mah. Cami Yolu Cad. No.50 Kat.1 B-Zemin-4-5-6 Güneşli / İstanbul
Tel no: 0 (212) 474 70 50- Faks no: 0 (212) 474 70 50

Yorum Yap