Croxilex-BID 400/57 Fort Oral Süspansiyon İçin Kuru Toz (şurup)

Endikasyon Bilgisi :

İlacın Etken Maddesi Amoksisilin, Klavulanik Asit’dir. Croxilex-BID 400/57 Fort Oral Süspansiyon İçin Kuru Toz , vücuttaki bakterilerle savaşarak, bakterilerin sebep olduğu bakteriyel enfeksiyonların kısa süreli tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. CROXILEX, tekrarlayan bademcik iltihabı, sinüzit, orta kulak iltihabı gibi üst solunum yolu enfeksiyonları; zatürre, akut ve kronik bronşit gibi alt solunum yolu enfeksiyonlarında ve akciğer enfeksiyonlarında;  bağ dokusu iltihabı (selülit), deri ve yumuşak doku enfeksiyonları (hayvan ısırmaları, kıl kökü iltihabı, abse, çıban, yılancık, yara gibi); idrar yolu ve genital bölge enfeksiyonlarında ve diş ve diş eti enfeksiyonlarının (diş absesi gibi) tedavisinde kullanılmaktadır. Kullanımı 2 ay – 12 yaş arası çocuklar içindir.

Croxilex-BID 400/57 Fort Oral Süspansiyon İçin Kuru Toz Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. CROXILEX, vücuttaki bakterilerle savaşarak, bakterilerin sebep olduğu bakteriyel enfeksiyonların kısa süreli tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.
 3.  Çocuğunuz, geçmişte penisiline/antibiyotiğe bağlı sarılık veya karaciğer yetmezliği geçirdiyse ; CROXILEX‘i kullanmayınız.
 4. Çocuğunuzun  karaciğer veya böbrek yetmezliği varsa ya da kanın pıhtılaşmasını önleyen herhangi bir ilaç kullanıyorsa veya enfeksiyoz mononükleoz adı verilen bir hastalığı varsa veya böyle bir hastalığı olduğundan şüpheleniliyorsa; CROXILEX‘i kullanmadan önce doktorunuzu çocuğunuzun  durumu hakkında bilgilendiriniz.
 5. CROXILEX‘i doktorunuzun tavsiye ettiği süre boyunca kullanınız.
 6. Tedavi sırasında çocuğunuzun idrar miktarında bir azalma olduysa; idrar miktarını normale döndürmek için uygun miktarda sıvı almasını sağlayınız.
 7. CROXILEX‘ i 2 aylıktan küçük çocuklarda kullanmayınız.
 8. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

 

Croxilex-BID 400/57 Fort Oral Süspansiyon İçin Kuru Toz ‘un kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. Toz bulunan ilaç şişesine şişenin çizgisine gelmeyecek şekilde kaynatılmış soğutulmuş su ilave ediniz. Şişenin ağzını kapatıp tozun çözünmesi için kuvvetlice çalkalayınız. 5 dakika dinlendirdikten sonra şişenin içerisine çizgiye gelecek kadar kaynatılmış soğutulmuş su ilave edip yine çalkalayınız. İlacınız içilecek hale gelmiştir. Şişeyi her kullanımdan önce iyice çalkalayınız. Doğru dozda aldığınızdan emin olmak için  ölçekli kaşık ile alınız. Yemek kaşığı kullanmayınız.
 3. Mide ve bağırsaklarda oluşturabilecek rahatsızlıkları en aza indirmek için yemek başlangıcında alınması önerilir.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Mide bulantısı, kusma, ishal ve mantar enfeksiyonu yaygın görülen yan etkilerdir.

 

 

İlaç Etken Maddesi: Amoksisilin, Klavulanik Asit
İlaç Marka İsmi:  Croxilex-BID 400/57 Fort Oral Süspansiyon İçin Kuru Toz

Bir Yorum Yazın