CLIMEN 2mg+2mg/1mg Kaplı Tablet

Estradiol ile siproteronasetat adlı etken maddeyi içinde bulunduran CLIMEN kaplı tablet sırasıyla; Ürogenital Sistem ve Cinsiyet Hormonları, Cinsiyet Hormonları-Genital Sistem Modülatörleri, Antiandrogenler, Antiandrogenler ve estrogenler, estradiol + siproteronasetat şeklinde sınıflandırılmış olup, G03HB01 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz CLIMEN, BAYER TÜRK KİMYA SANAYİ firmasının ürünüdür.

CLIMEN için kısa bilgilendirme ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, CLIMEN ne ilacıdır; CLIMEN’e başlamadan önce uyulması gerekenler, CLIMEN dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; CLIMEN tablet kullanım şekli; yan etkileri, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi CLIMEN tablet ile ilgili bilinmesi gereken hususlar)

CLIMEN 2mg+2mg/1mg kaplı tablet’e ait Kullanım Talimatı (ilaç prospektüsü)

CLIMEN 2mg+2mg-1mg kaplı tablet'e ait Kullanım Talimatı (ilaç prospektüsü)

CLIMEN 2mg+2mg/1mg kaplı tablet’in kısa ürün bilgisi

CLIMEN 2mg+2mg-1mg kaplı tablet'in kısa ürün bilgisi

CLIMEN, hormon replasmanında;

günlük 1 tablet;

Kontrendikeleri: Menenjiom tümörü, malign tümör, vajinada sebebi belli olmayan kanama, emzirme, gebelik, venöz tromboembolik rahatsızlıklar, trombofilik problemler, karaciğerde maling/ benign tümörü, porfiria, yüksek trigliserit düzeyi, iç kulak kireçlenmesi, meme ya da rahim kanseri, alerji hassasiyeti varlığı durumlarında

Etkileşim: antikonvülsanlar, anti-infektifler, griseofulvin, okskarbazepin, felbamat, topiramat etken maddeli ilaçlar ve sarı kantaron.

CLIMEN, hamilelikte X kategorisinde; emzirme ve gebelik dönemlerinde kullanmayınız.

CLIMEN kullanırken şiddetli karın ağrısı, nefes almada zorluk, ürtiker, yüzde, dudaklarda, dil ve boğazda şişme gibi bir durumda hekiminizi bilgilendiriniz.

CLIMEN yan etki: bulantı, adet kanamalarında düzensizlik, kilo alma veya zayıflama, ciltte kaşıntı, döküntü

CLIMEN Tablet de dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz CLIMEN’i nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. CLIMEN’i size verilen dozlardan daha fazla kullanmayınız. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. CLIMEN kullanımı yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.

Yorum Yap