CLEOCIN Vajinal Krem

İlacın Etken Maddesi Klindamisin fosfat ‘tır. CLEOCIN Vajinal Krem, vücut içerisindeki bakterilerle savaşarak , bakterilerin sebep olduğu vajina iltihaplanmalarını ve vajinal enfeksiyonları  tedavi eden bir ilaçtır.

CLEOCIN Vajinal Krem Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Vücut içerisindeki bakterilerle savaşarak, bakterilerin sebep olduğu vajina iltihaplanmalarını ve vajinal enfeksiyonları  tedavi eden bir ilaçtır.
 3. Tedaviniz sırasında cinsel ilişkiye girmekten kaçınınız ve tampon gibi vajinal ürünler kullanmayınız.
 4. Tedaviniz sırasında kendinizi iyi hissetseniz bile doktorunuzun önerdiği sürece kullanınız. Enfeksiyon tamamen temizlenmeden de rahatsızlıklarınızda  iyileşmeler görülebilir.
 5. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

CLEOCIN Vajinal Krem’ in kullanım Şekli:

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. 7 gün boyunca yatmadan önce vajina içine uygulanır.
 3. Tüpün kapağını açıp plastik aplikatörü tüpün ağzına takınız. Tüpün dibinden sıkarak kremin aplikatörün içine dolmasını sağlıyınız. Aplikatörü tüpten ayırınız ve tüpün ağzını kapatınız. Sırtüstü yatarak aplikatörü vajinanın en derinine ilerletiniz. Aplikatörün içindeki itici kolu yavaşça en sonuna kadar itiniz. Boşalan aplikatörü vajinadan yavaşça çıkarıp atınız.

İlacın Olası Yan Etkileri :

 1. Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Vajinada kaşıntı ve akıntı, vajinal mantar belirtileri, havale, karın bölgesinde kramp yaygın görülen yan etkilerdir.

 

laç Etken Maddesi: Klindamisin fosfat
İlaç Marka İsmi:  CLEOCIN Vajinal Krem

CLEOCIN Vajinal Krem Kullanma Talimatı


cleocin-vajinal-krem-kullanma-talimati

1 Yorum

 1. 22 Haziran 2017

Bir Yorum Yazın