Clarinase Repetabs Denetimli Salım Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi LoratadinPsödoefedrin sülfat’tır.  Clarinase Repetabs Denetimli Salım Tablet , vücutta kızarıklık, papül gibi belirtilere sebep olan histamin adlı kimyasalın etkilerini yavaşlatır/durdurur.   Burun tıkanıklığı, aksırma, burun akıntısı, ödem, kızarıklık, sıcaklık, kaşıntı, gözlerde sulanma gibi  şikayetlerin eşlik ettiği mevsimsel alerjik rinit (alerji kaynaklı burun iltihabı) ve soğuk algınlığı belirtilerinin tedavisinde kullanılır.

Clarinase Repetabs Denetimli Salım Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Burun tıkanıklığı, aksırma, burun akıntısı, ödem, kızarıklık, sıcaklık, kaşıntı, gözlerde sulanma gibi  şikayetlerin eşlik ettiği mevsimsel alerjik rinit (alerji kaynaklı burun iltihabı) ve soğuk algınlığı belirtilerinin tedavisinde kullanılır.
 3. Son iki hafta içerisinde MAO inhibitörleri grubundan herhangi bir ilaç kullandıysanız bu ilacı kullanmayınız. MAO inhibitörü vücudunuzdan tamamiyle temizlenmeden öksürük veya soğuk algınlığı ilacı kullanırsanız, ağır hatta hayati tehlike yaratabilecek yan etkilere maruz kalabilirsiniz. İlacı  kullanmadan önce kullandığınız bütün ilaçları doktorunuza söyleyiniz.
 4. Eğer ani bir ameliyat geçirecekseniz, cerrahınıza son günlerde ne kadar süreyle  soğuk algınlığı ilacı kullandığınızı ameliyattan belli bir süre önce söyleyiniz.
 5. İlacın kullanımından 7 gün sonra durumunuzda bir iyileşme görülmezse ya da yüksek ateş ile birlikte baş ağrısı, öksürük veya cilt döküntüsü gibi durumlarla karşı karşıya kalırsanız konuyu  doktorunuzla görüşmelisiniz.
 6. Eğer böbrek ve karaciğer yetmezliği, tiroid bozuklukları, şeker hastalığı, prostat büyümesi, yüksek tansiyon, kalp atışlarında düzensizlik, göz tansiyonu,  prostat,bronkospazm, mesane boynunda tıkanma  gibi rahatsızlıklarınız varsa bu ilacı kullanmadan önce doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.
 7. İlacı kullanırken kesinlikle alkol almayınız. Alkol ilacın olası yan etkilerini daha da artırabilir.
 8. 12 yaş altı çocuklara ve 60 yaş üzeri hastalara verilmemelidir.
 9. Düşünce ve reaksiyonları bozabilecek yan etkilere sahiptir. Araç ya da makine kullanmak gibi uyanık ve dinç olmayı gerektiren aktivitelerde dikkatli olunuz.
 10. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan kullanmayınız.

Clarinase Repetabs Denetimli Salım Tablet ‘in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacınızın her dozunu bir bardak dolusu su ile birlikte alınız. Aç veya tok karnına alabilirsiniz. Günde 2 defa 1 tablet alınabilir.

İlacın Olası Yan Etkileri

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Baş ağrısı,bitkinlik, uykusuzluk, sinirlilik, susama, ağız kuruluğu, kalp atımlarında hızlılık, kabızlık, bulantı, farenjit yaygın görülen yan etkilerdir.

İlaç Etken Maddesi: LoratadinPsödoefedrin sülfat

İlaç Marka İsmi: Clarinase Repetabs Denetimli Salım Tablet

Clarinase Repetabs Denetimli Salım Tablet İlaç Prospektüsü


Clarinase-Repetabs-Denetimli-Salım-Tablet-İlaç-Prospektüsü

Bir Yorum Yazın