Clabel Film Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi  Klaritromisin’dir. Clabel Film Tablet, vücuttaki bakterilerle savaşarak , bakterilerin sebep olduğu enfeksiyonları tedavi eden güçlü bir antibiyotiktir. Cilt ve solunum sistemini etkileyen farklı türdeki bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde kullanılır. Ayrıca mide ülseri tedavisinde de kullanılır.

Clabel Film Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
 2. Vücuttaki bakterilerle savaşarak , bakterilerin sebep olduğu enfeksiyonları tedavi eden güçlü bir antibiyotiktir.
 3. Eğer antibiyotik alerjisi, böbrek hastalığı, karaciğer hastalığı, uzun QT aralığı varlığı (kendinizde ya da ailenizde). çizgili kaslarda zayıflık, porfiri  gibi hastalıklardan herhangi birine sahipseniz ilacı kullanmadan önce doktorunuza bildirmelisin. Ona göre doz ayarlaması yapılmalıdır.
 4. Bu ilacı kullanırken her zamankinden daha fazla sıvı tüketmelisiniz.
 5. Bu ilaç altı aydan küçük çocuklara verilmemelidir.
 6. Bu ilacı kullanırken kendinizi iyi hissetmeye başlasanız bile doktorunuzun verdiği kullanma süresini dikkate almalısınız. Çünkü hastalık belirtileriniz  hastalığınız tam anlamıyla tedavi olmadan düzelme gösterebilir.
 7. Hamilelik döneminde ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

Clabel Film Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 2. İlacı bir bardak dolusu su ile birlikte alınız.

İlacın Olası Yan Etkileri

 1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 2. Kanlı veya sulu ishal, kalp atışlarında düzensizlik, mide bulantısı, mide ağrısı, iştah kaybı,  ciltte kabartı,  koyu renkli idrar, ateş, boğaz ağrısı, baş ağrısı, yüzde soluk renk, işitme problemleri  gibi yan etkilerde acil yardım için doktorunuza başvurmalısınız.

İlaç Etken Maddesi:   Klaritromisin

İlaç Marka İsmi: Clabel Film Tablet

Bir Yorum Yazın