Çinkos Pomad

Endikasyon Bilgisi:

İlacın Etken Maddesi  Çinko oksit’tır. Çinkos Pomad, ciltteki enfeksiyonları ve mikropları öldürücü veya  gelişmelerini önleyici bir ilaçtır. Küçük yanıklar, küçük cilt tahrişleri ve pişik tedavisinde kullanılır.

Çinkos Pomad Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Ciltteki enfeksiyonları ve mikropları öldürücü veya  gelişmelerini önleyici bir ilaçtır. Küçük yanıklar, küçük cilt tahrişleri ve pişik tedavisinde kullanılır.
  3. Tedavi edilen bölgeyi hava almayacak şekilde kapatmayınız ya da bandajlamayınız. Eğer çocuğun bebek bezi bölgesi tedavi ediliyorsa sıkı ve dar bezler kullanmayınız.
  4. Bu ilaç mantar ve virüs kaynaklı cilt rahatsızlıklarını tedavi etmez.
  5. Bu ilacı kullanmaya başladıktan sonra mantar,bakteri veya virüs enfeksiyonu rahatsızlıkları görülürse muhakkak doktorunuzu bilgilendirmeniz gerekmektedir.
  6. Bu ilacı kullanmaya başladıktan sonra iki üç haftada da iyileşme görülmez ise doktorunuza başvurunuz.
  7. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmamalısınız.

Çinkos Pomad’ın kullanım Şekli:

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. İlacı uygulayacağız bölgeyi temizleyiniz. Parmağınızla  ufak miktarda aldığınız ilacı ince bir tabaka halinde ilgili bölgeye yayıp hafif hareketlerle cilde yediriniz. Üzerini hava almayacak şekilde kapatmayınız veya bandajlamayınız.

İlacın Olası Yan Etkileri :

  1. Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.

 

İlaç Etken Maddesi: Çinko oksit
İlaç Marka İsmi:  Çinkos Pomad

Yorum Yap