CARNİTENE 1 g Enjektabl Ampul

Karnitin iç tuz etken maddesini içinde bulunduran CARNİTENE 1 g Enjektabl Ampul sırasıyla; Sindirim Sistemi ve Metabolizma, Diğer  Sindirim Sistemi ve Metabolizma İlaçları, Diğer, Amino asit ve türevleri, karnitin şeklinde sınıflandırılmış olup, A16AA01 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz CARNITENE, SANTA FARMA İLAÇ SANAYİ firmasının ürünüdür .

CARNİTENE için kısa bilgilendirme ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, MESTINON ne ilacıdır; CARNİTENE ‘e başlamadan önce uyulması gerekenler, CARNİTENE dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; CARNİTENE Ampul kullanım şekli; yan etkileri, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi CARNİTENE Ampul ile ilgili bilinmesi gereken hususlar)

CARNİTENE 1 g Enjektabl Ampul’e ait Kullanım Talimatı (ilaç prospektüsü)

CARNİTENE 1 g Enjektabl Ampul'e ait Kullanım Talimatı (ilaç prospektüsü)

CARNİTENE 1 g Enjektabl Ampul’ün kısa ürün bilgisi

CARNİTENE 1 g Enjektabl Ampul'ün kısa ürün bilgisi

İlacın etken maddesi Karnitin iç tuz (1 g): primer karnitin yetmezlik ve sekonder eksiklikte; yağ asitlerinin mitokondri girişini kolaylaştıran madde

Doz: çocuk hastalar: 50 mg/kg/gün; erişkin: 2-3 kere 1 g

Kontrendikeleri: alerji hassasiyeti

Etkileşim: kumarin sınıfı antikoagülanlar

CARNITENE, hamilelikte B kategorisinde; emzirme ve gebelik dönemlerinde hekime danışmadan kullanmayınız.

CARNITENE kullanırken şiddetli karın ağrısı , nefes almada zorluk, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda hekiminizi bilgilendiriniz.

CARNITENE Ampul Yan etki: abdominal ağrı, diyare, mide bulantısı, INR yüksekliği, yüksek doz alımında nefesinizde, idrarınızda veya terinizde kötü koku

CARNITENE da dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz CARNİTENE ‘e nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. CARNİTENE ‘i size verilen dozlardan daha fazla kullanmayınız. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. CARNITENE Ampul ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.

Yorum Yap