CAPETABIN 150 mg Film Kaplı Tablet

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi Kapesitabin‘dir. CAPETABIN 150 mg Film Kaplı Tablet, kanser hücrelerinin üremesini engelleyen, vücuttaki gelişim ve yayılımlarını yavaşlatan bir kanser ilacıdır. Kanser hücrelerinin gelişimi ve çoğalması için gerekli olan proteinlerin üretilmesini engeller. CAPETABIN, kalın bağırsak, rektum (kalın bağırsağın uç kısmı) , mide ve meme kanserlerinin tedavisinde kullanılmaktadır.

 

CAPETABIN 150 mg Film Kaplı Tablet Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

 

 1. Kanserin cinsine göre hekiminiz sizin için uygun olan miktarı ve kullanım sıklığını belirleyecektir. Tüm detayları hekiminizle birebir görüşünüz.
 2. İlacın kullanımı bağışıklık sistemini zayıflatarak kişiyi enfeksiyonlara karşı daha hassas hale getirebilir. Tedavi süresince  grip, soğuk algınlığı ve bulaşıcı hastalıklı kişilerle temastan kaçınılmalıdır.
 3. Geçmişte yaşanmış veya şu an var olan karaciğer ile ilgili problemleriniz ve böbrek hastalığınız varsa ya da kalp veya koroner atar damar hastalığınız var ise CAPETABIN ile tedaviye başlamadan önce durumunuzu hekiminize anlatınız.
 4. Tedavi sırasında ilacın yararlarını ve yan etkilerini takip etmek  amacı ile hekiminiz düzenli olarak kan tahlilleri ve testler isteyecektir. Verilen randevularınızı aksatmayınız.
 5. Eğer 80 yaşın üzerindeyseniz, CAPETABIN‘in yan etkilerine maruz kalma riskiniz daha fazladır.
 6. •18 yaş altı çocuklarda kullanılmamalıdır.
 7. Eğer hamilelikte kullanılması sakıncalıdır. İlacın kullanımı esnasında hamile kalırsanız derhal hekiminize durumu bildirmeli ve CAPETABIN‘ in kullanımını durdurmalısınız. Gebeliği önlemek için etkili bir doğum kontrol yöntemiyle korununuz. Bebekte doğum kusurlarına yol açabilir. Emzirme döneminde hekime danışmadan kullanılmamalıdır.

CAPETABIN 150 mg Film Kaplı Tablet’in Kullanım Şekli :

 1. Her bir tableti 1 bardak dolusu suyla beraber, kahvaltı ve akşam öğünlerinde yemek yedikten sonraki 30 dk içinde içiniz.
 2. CAPETABIN ile tedavi esnasında lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. Size verilen dozlardan daha fazla ya da ilacı bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla ilaca devam etmeyi uzattığınız takdirde hastalığınızda  bir iyileşme sağlanmaz, aksine sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

CAPETABIN 150 mg Film Kaplı Tablet Yan Etkileri :

 1. CAPETABIN ilacını aldıktan sonra şiddetli karın ağrısı, soluk alamama, üritker, yüzde, ağız ve boğazda şişkinlik gibi alerjiyi işaret eden  bir durumda acil tedavi desteğine ihtiyacınız olacağından derhal bir sağlık kuruluşuna müracaat ediniz.
 2. Bulantı, kusma, karın ağrısı, ishal, ağızda ve boğazda yaralar, iştahsızlık, yorgunluk, avuç içlerinde ve ayak tabanlarında karıncalaşma, uyuşma, şişme, kızarma ve döküntü, ciltte sertlik, kuruluk ve kaşıntı ilacın sık rastlanan yan etkileridir.

 

İlaç Etken Maddesi: Kapesitabin
İlaç Marka İsmi: CAPETABIN 150 mg Film Kaplı Tablet

1 Yorum

 1. vedat Gülbeyaz 13 Nisan 2019

Yorum Yap