Canolen Vajinal Krem

Endikasyon Bilgisi :

İlacın etken maddesi  Siklopiroks olamin’dir. Canolen Vajinal Krem, vajinal mantar enfeksiyonlarına karşı savaşan,  çoğalmasını engelleyen bir mantar ilacıdır.

 Canolen Vajinal Krem Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar :

  1. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez.
  2. Vajinal mantar enfeksiyonlarına karşı savaşan,  çoğalmasını engelleyen bir mantar ilacıdır.
  3. Kullanmaya başladıktan hemen sonra iyileşme belirtileri görülebilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği kullanma süresini dikkate alınız. Çünkü enfeksiyon tamamen temizlenmeden de iyileşmeler görülebilir.
  4. İlacı uyguladığınız bölgede şiddetli yanma, tahriş, kızarıklık, ağrı veya sızıntı gibi durumlardan herhangi biri görüldüğünde ilacı kullanmayı bırakıp, derhal doktorunuza başvurunuz.
  5. Hava dolaşımını engelleyecek külotlu çorap gibi dar ve sentetik giysiler kullanmayınız. enfeksiyon tamamen tedavi edilene kadar bol ve gevşek giysiler giyiniz.
  6. Bu ilacın göz,burun ve ağız içine kaçmasından sakınınız. İlacın kaza ile bu bölgelere teması halinde ilgili bölgeyi  bol su ile yıkayınız.
  7. Gebelik ve emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmamalısınız.

 

Canolen Vajinal Krem’in Kullanım Şekli :

  1. Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
  2. Tüpün kapağını açıp plastik aplikatörü tüpün ağzına takınız. Tüpün dibinden sıkarak kremin aplikatörün içine dolmasını sağlıyınız. Aplikatörü tüpten ayırınız ve tüpün ağzını kapatınız. Sırtüstü yatarak aplikatörü vajinanın en derinine ilerletiniz. Aplikatörün içindeki itici kolu yavaşça en sonuna kadar itiniz. Boşalan aplikatörü vajinadan yavaşça çıkarıp atınız.

İlacın Olası Yan Etkileri

  1. Kaşıntı , kızarıklık, tahriş  veya kabartı görüldüğünde kullanımı durdurup doktorunuza başvurunuz.

 

İlaç Etken Maddesi:   Siklopiroks olamin

İlaç Marka İsmi: Canolen Vajinal Krem

Bir Yorum Yazın