CAMILLA 90 mg Film Kaplı Tablet

Tikagrelor adlı etken maddeyi içinde bulunduran CAMILLA 90 mg Film Kaplı Tablet, sırasıyla; Kan ve kan yapıcı organlar, Antitrombotikler, Platelet agregasyon inhibitörleri ve tikagrelor şeklinde sınıflandırılmış olup, B01AC24 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz CAMİLLA, SANOVEL İLAÇ  SANAYİ  firmasının ürünüdür.

CAMİLLA 90 mg için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, CAMİLLA ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, CAMİLLA dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; CAMİLLA kullanım şekli; CAMİLLA yan etkisi, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi CAMİLLA 90 mg  ile ilgili bilinmesi gereken hususlar)

CAMİLLA 90 mg Film Kaplı Tablet’e ait Kullanım Talimatı (ilaç prospektüsü)

CAMİLLA 90 mg Film Kaplı Tablet'e ait Kullanım Talimatı (ilaç prospektüsü)

CAMİLLA 90 mg Film Kaplı Tablet’in Kısa Ürün Bilgilendirmesi

CAMİLLA 90 mg Film Kaplı Tablet'in Kısa Ürün Bilgilendirmesi

Endikasyon bilgisi: İlacın etken maddesi tikagrelor (CAMİLLA 90 mg), miyokard infarktüsü tedavisinde; antitrombotik

2×1

CAMİLLA , hamilelikte C kategorisindedir, emzirenler hekime danışmadan kullanmamalıdırlar.

CAMİLLA Kontrendikeleri: atazanavir, ritonavir ,nefazodon ve klaritromisin gibi CYP3A4 inhibitörleri ile beraber kullanmak, intrakraniyal hemoraji, tikagrelor alerjisi, aktif kanama, karaciğer bozukluğu

CAMİLLA Yan etkileri; Test sonuçlarında kanda ürik asit seviyesinde yükselme, kan hastalığına bağlı kanama ve nefes darlığı, düşük tansiyon, görmede bulanıklık, baş dönmesi, sersemlik hali, senkop (bayılma), mide ülseri, hazımsızlık, mide bulantısı, baş dönmesi, ciltte morarıklık, döküntü, kaşıntı, eklemlerde şişme ve ağrı, ishal, kabızlık, diş eti kanaması, burun kanaması, solunum sisteminde veya idrar yollarında kanama.

CAMİLLA 90 mg tablet de dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. CAMİLLA’yı size verilen dozlardan daha fazla kullanmayınız. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz.

Yorum Yap