CALROFEN 800 mg/8ml IV Ampul

CALROFEN 800 mg-8 ml İV için kısa bilgi ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, CALROFEN ne ilacıdır; ilaca başlamadan önce uyulması gerekenler, CALROFEN dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; kullanım şekli; istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi CALROFEN 800 mg/8 ml Enj. Çözelti İçeren Ampul  hakkında bilinmesi gereken hususları kapsar.)

CALROFEN 800 mg-8 ml İV Enj. Çöz. İçeren Ampul kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

CALROFEN 800 mg-8 ml İV Enj. Çöz. İçeren Ampul kullanma talimatı (ilaç prospektüsü)

CALROFEN 800 mg-8 ml İV Enj. Çözelti İçeren Ampul kısa ürün bilgisi

CALROFEN 800 mg-8 ml İV Enj. Çözelti İçeren Ampul kısa ürün bilgisi

Endikasyon bilgisi:İbuprofen etken maddesini içinde bulunduran CALROFEN 800 mg, orta-hafif ağrılarda ve ateşte; ateş düşürücü, ağrı kesici ve iltihap giderici.

CALROFEN 800 mg IV Ampul sırasıyla; Kas-İskelet Sistemi, antienflamatuvar ve antiromatikler ((non-steroid), Propiyonik asit türevleri ve İbuprofen şeklinde sınıflandırılmış olup, M01AE01 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında bulunur. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz CALROFEN, PHARMAVİSİON SANAYİ firmasının ürünüdür.
CALROFEN de dahil olmak üzere hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz CALROFEN’i  nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. CALROFEN ilaç ile tedaviniz yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.
CALROFEN’i verilen dozlardan daha fazla kullanmanız rahatsızlığınızda daha çabuk bir iyileşme sağlamaz. Ayrıca CALROFEN’i  bırakmanız gerektiği söylendiği halde ısrarla devam etmeyi uzattığınız takdirde ilacın sağlığınız üzerinde ciddi zararları olur.

Yorum Yap