CALCIJEX 2 mcg/ml IV Enj. Çöz. İçeren 25 Ampul

Kalsitriol adlı etken maddeyi içinde bulunduran CALCIJEX 2 mcg/ml IV Ampul sırasıyla; Sindirim Sistemi ve Metabolizma, Vitaminler,  Vitamin A VE D, Vitamin D analoğu ve kalsitriol şeklinde sınıflandırılmış olup, A11CC04 ATC koduyla İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumundaki ruhsatlı ilaçlar arasında yer alır. Eczaneden normal reçeteyle temin edebileceğiniz CALCIJEX, ABBVİE TIBBİ İLAÇLAR SANAYİ firmasının ürünüdür .

CALCIJEX için kısa bilgilendirme ve prospektüs belgeleri (Endikeleri, CALCIJEX ne ilacıdır; CALCIJEX’e başlamadan önce uyulması gerekenler, CALCIJEX dozajı; kullanımının emziren veya hamile olanlarda uygun olup olmadığı; etkileşme, sakıncaları; faydaları, saklama koşulları; CALCIJEX kullanım şekli; yan etkileri, istenmeyen-yan etkilerde yapılacaklar ve tavsiyeler gibi CALCIJEX 2 mcg Ampul ile ilgili bilinmesi gereken hususlar)

CALCIJEX 2 mcg/ml IV Enj. Çöz. İçeren 25 Ampul ‘e ait Kullanım Talimatı (ilaç prospektüsü)

CALCIJEX 2 mcg-ml IV Enj.Çöz. İçeren 25 Ampul 'e ait Kullanım Talimatı (ilaç prospektüsü)

CALCIJEX 2 mcg/ml IV Enj. Çöz. İçeren 25 Ampul ‘ün kısa ürün bilgisi

CALCIJEX 2 mcg-ml IV Enj.Çöz. İçeren 25 Ampul 'ün kısa ürün bilgisi

Kalsitriol (2 mcg): Kronik böbrek bozukluğunda görülen hipokalsemide; kalsiyum metabolizmasını düzenleyici metabolit

Kontrendikeleri: alerji hassasiyeti, malabsorbsiyon hastalığı ve D vitamini toksisitesi

Etkileşim: Klorotiyazid, klortolidon, hidroklorotiazid, politiazid, metiklotiazid, bendroflumetiazid, indapamid, metolazon, barbitüratlar, kortizon, prednizon, deksametazon gibi kortikosteroid ilaçlar, kolestipol, antiepileptik ilaçlar, kardiyak glikozitler, magnezyumlu antiasitler, kolestiramin

CALCIJEX, hamilelikte C kategorisinde; emzirme ve gebelik dönemlerinde hekime danışmadan kullanmayınız.

CALCIJEX kullanırken şiddetli karın ağrısı , nefes almada zorluk, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda hekiminizi bilgilendiriniz.

CALCIJEX Yan etki:  ağızda metalik tat ve kuruluk, kas ve kemiklerde ağrı, uykululuk,  mide bulantısı, baş ağrısı, halsizlik, hiperkalsemi

CALCIJEX de dahil hekimle görüşmeden rastgele ilaç almaktan sakınınız. Hekiminiz CALCIJEX’i nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz yönde  etkiler. CALCIJEX’i size verilen dozlardan daha fazla kullanmayınız. Tedavi sürecinde lütfen hekiminizin direktiflerine uyunuz. CALCIJEX Ampul ile tedavi yalnızca hekiminizin  kararıyla değiştirilmeli veya son verilmelidir.

Yorum Yap